Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdekelne, hogy van-e lehetősé...

Érdekelne, hogy van-e lehetőség felnőtt korban kikényszeríteni egy fogváltást (mint a gyerekkori tejfogakból maradandó fogak növesztése volt). Van erre lehetőség és módszer?

Figyelt kérdés

2017. máj. 27. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nincs. Azokat a fogakat sem noveszted, mar megvannak amikor megszuletsz.
2017. máj. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
őssejttel talán, de még nincs annyira elterjedve...
2017. máj. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TR75 ***** válasza:
100%

Úgyh tudom, ezzel kapcsolatban csak kísérletek vannak (a cápákat alapul véve), de egyelőre még semmilyen eredményt nem értek el.

Ahogy az előttem szóló is mondta: amikor megszületünk, a csontfogaink is készleten vannak, tehát nem "a semmiből" nőnek, a csíra megvan.

2017. máj. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Jaj! Ne hallgass már rájuk. Persze, hogy van. Fogak ki, protko be! Erre gondolsz:-)?
2017. máj. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdekes dolog, hogy a fogak visszanövesztése a legnehezebb az egész testben! Értek már el sikereket ujjak, lábfej, lép, epehólyag viszanövesztésében (pl. orosz és a kínai kutatások), de a fogaknál semmi eredmény.
2017. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hihető és indokolható az a kép, hogy azok már növekedéskor születés után már megvannak mindenkiben.

Hasonló dolgokat tanultunk suliban a női petefészek, petesejt mennyiségéről - erről kiderült mostanra, hogy lehet nem is születik vele az összes, hanem őssejtek vannak a petefészekben.

Más szempont, amit a napokban hallottam, hogy létezik ember akinek harmadszorra is megindult a fogképződése: erre fel tettem fel itt a kérdést (az is lehet, hogy félreértettem valamit ami nagyon valószínű).

Nem a protkóra gondoltam és azért felmerült bennem ez a lehetőség is.

2017. máj. 27. 22:29
 7/7 anonim ***** válasza:
2017. máj. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!