Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 17 évesen 8 tömött fogam van,...

17 évesen 8 tömött fogam van, amiből 2 gyökérkezelt. Nagyon soknak számít ez a koromban?

Figyelt kérdés
Próbálok nagyon vigyázni a fogaimra, de mindig újabb és újabb szuvas pontokat fedeznek fel. Mi lesz így öregkoromra? Valaki jár hasonló cipőben, mint én?
2017. máj. 30. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Soknak bizony. Használsz fogselymet, és szájöblítőt?
2017. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Én 19 vagyok és egy darab rossz fogam nem volt eddig és most sincs, tehát ez soknak számít.
2017. máj. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 éves koromtól rengeteget jártam fogorvoshoz, mert romlottak a fogaim és nem a cukortól. Anyukámnak már 30 évesen műfogsora volt. Sajnos ilyen a genetikám. Hiába mostam rendszeresen, megfelelően, sajnos az enyémeket sem lehetett megmenteni.
2017. máj. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Próbálok használni, amit lehet, fogselyem, szájvíz, de emellett is romlanak a fogaim.
2017. máj. 30. 20:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok nem sok, lényegtelen. Ha kezelve van akkor nem gond. Sajnos nekem is gyorsan romlanak, de gyakran járok fogdokihoz, így 35 évesen csak sok tömött fogam van, de semmi más panaszom.
2017. máj. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok. De sajnos a genetika is közre játszik, nekem sincs vele szerencsém. Más meg vedel és dohányzik, összevissza eszik és elsírja nekem a bánatát, hogy 24 évesen életében először be kellett tömni egy fogát.

Testvéremnek is pocsék a száj higiéniája ennek ellenére erős hófehér fogai vannak.

Sajnos nem minden esetben segít a rendszeres alapos tisztítás.

2017. máj. 31. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
hiába mosod ha rossz a technika. Az ínyedet is mosd és használj extra puha sörtéjű fogkefét.
2017. máj. 31. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a genetika is meghatározza ezt. Nekem 35 évesen egyetlen lyukas fogam sincs, pedig nem csinálok semmi különöset, napi két fogmosás és annyi. Mondjuk nem iszom cukros üdítőket.
2017. máj. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

26 évesen első gyökér kezelésen estem túl a múlt hónapban, szégyenszemre megjegyzem volt olyan év amikor több napon nem mostam fogat mint igen...

Dohányoztam évekig, ennek ellenére feherebbek a fogaim mint húgomé, aki rendszeresen jár fogorvoshoz 20 éves létére, 3-5 tömött foga van és fogmosáson+ szájvízen tul is foglalkozik a fog-,szájápolásával.

2017. jún. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Más meg vedel és dohányzik, összevissza eszik és elsírja nekem a bánatát, hogy 24 évesen életében először be kellett tömni egy fogát."


Lehet hogy pont azért nincs sok rossz foga mert "vedel". Ugyanis az alkohol fertőtlenítő hatású és kinyírja a fogszuvasodást okozó baktériumokat.

2017. jún. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!