Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolítás...

Bölcsességfog eltávolítás mennyire fájdalma? Fellépet bármiféle komplikáció?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat is, hogy 2 napra be kell vele feküdni a kórházba. Igaz ez? Minden tapasztalat érdekel! Köszi!

2017. jún. 1. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Nyilván függ attól is, hogy csak "simán" kihúzzák, vagy ki kell műteni.

Nekem húzás volt, tehát csak erről van tapasztalatom: Elérzéstelenítettek alaposan (bal felső fog volt), még a szájpadlásomba is kaptam több injekciót. NEM FÁJT, amikor kihúzták, bár nyilván kellemetlen volt, hallottam, ahogy a fogó csikorog a fog felszínén, rángatta a doki a fejemet rendesen, de konkrét fájdalmat nem éreztem, inkább valami nyomás-szerűt. Utána eléggé vérzett (nekem nem varrták össze, nem is értem miért, pedig magánrendelőben voltam), még másnap is szivárgott, ekkor egy kolléganőm tanácsára (mivel én mentem másnap dolgozni, nem viselt meg a dolog) bekentem a seb környékét fogkrémmel, és ettől elmúlt a vérzés. De ez én vagyok. Akkor szerintem 25 éves voltam kb. (Nő vagyok)

De ettől függetlenül volt olyan barátnőm, akinek már előtte vérzéscsökkentő injekciót kellett beadni, és egy hétig táppénzen volt vele, úgy bedagadt az arca, és neki fájt is utána rendesen. Neki kiműtötték a fogát, összevarrták az ínyét, utána varratszedésre is kellett mennie.

(Nekem szerencsére nem voltak nagy fájdalmaim, csak maga a nyílt seb zavart a számban, de kb. 2 hét alatt az is begyógyult.)

Szerintem túlélhető, de a fájdalom mértéke egyénfüggő.

2017. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszike a választ! Szabi alatt tervezem, és még nem tudom, hogy hogy mint lesz, de már régóta mondják a dokik, hogy kellene szedetni. Most panorámaröntgenen még én laikus is látom, hogy vízszintesen nő, tehát jobb ha megszabadulok tőle. Bár sok műtétem volt már (sajnos) ettől eléggé tartok...
2017. jún. 1. 13:10
 3/10 anonim ***** válasza:

Két bölcsességfogamtól szabadítottak meg eddig, az egyik sima húzás volt (felső, rendesen kinőtt fog), de szájsebész csinálta.

A másik egy gyulladt, bedőlt alsó bölcsességfog, ez három hete volt. Kb. 45-50 perces műtét, fúrtak, véstek, kalapáltak. Érzéstelenítve volt rendesen, de a gyulladás miatt a fúrást azért éreztem. A szájsebész javasolta, hogy előtte vegyek be egy Xanaxot, így is tettem, így tényleg könnyebben viseltem (pedig nagyon parázok a fogorvostól is). Szóval nem volt kellemes, de azért abszolút túlélhető.

Utána nekem még kb. két hétig fájt nagyon (Cataflamon éltem), be volt dagadva és enyhe szájzáram is volt. Enni tudtam ugyan, de csak kis falatokat, nem tudtam nagyra tátani a számat. Műtét után simán felvettek volna táppénzre, de nem kértem. Egy héttel a műtét után már tudtam több órás előadást tartani.

A lehetséges szövődményekről a szájsebész előre tájékoztatott. A legdurvább ezek közül az állkapocstörés (aminek kicsi az esélye), viszont nagyobb az esélye az állkapocs-ideg sérülésének ill. a szomszédos fog sérülésének. Nálam valószínűleg sérülhetett az ideg, mert azóta is zsibbad a nyelvem oldala, de csak enyhén. Ennél rosszabb is lehetett volna. A másik oldalt viszont a szájsebész nem javasolta bolygatni, mert ott a röntgen alapján még közelebb fut az ideghez a fog gyökere, nagyon nagy a sérülés esélye.

A műtét után egy héttel volt varratszedés.

Szóval nekem tényleg nagyon nehéz eset volt a fogam, de nem kellett vele befeküdni, ilyesmi fel sem merült, ambulánsan csinálták, összesen háromszor voltam: állapotfelmérésen (röntgenen megnézték, hogy mi a helyzet), a következő héten volt a műtét, egy héttel később pedig a varratszedés.

2017. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! hasznos volt! :) Azért kicsit jobban parázok, mint eddig! :D Na majdcsak túlleszek rajta én is!
2017. jún. 1. 14:14
 5/10 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Tapasztalatok? Én is most akarom kiszedetni :(
2017. jún. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még semmi tapasztalat, nyár vége felére tervezem... :/
2017. jún. 6. 15:39
 7/10 anonim ***** válasza:

szia, nekem 2 napja műtötték ki a bal alsót (teljesen vízszintesen volt) szájsebészeti műtéttel. elmondom eddig hogy zajlott mindez

beadják a lidokain injekciót (nekem vagy 3 külön helyre is szúrt), kicsit kellemetlen feszítő érzés mikor tolja be a cuccot de nem gáz. utána vagy 10percig kb kint ülsz és vársz hogy hasson. utána előkészültek, behívtak, le"fekszel", letakarják a felsőtested, ha akarod a fejed is olyan zöld szarral, majd indul a mandula. én személy szerint alig valami kis fájdalmat éreztem a végefelé, amikor már mocorgott a fog, amikor már feszített a doktor úr és hallottam is h "kitört" a csontból. de az is csak egy gyenge fájdalomérzet, előtte még annyit sem éreztem, csak a matatást, a nyomást, meg a hangok zavaróak lehetnek, de semmi fájdalom műtét közben. betett egy tampont, 10perc múlva kiszedte.

hazaküldenek elmondják a teendőket: inni ihatsz rögtön, enni csak ha elmúlik a lidokain zsibbasztó hatása. na már most. amikor nekem el(se)múlt a lidokain hatása (kb egy órával műtét után volt ez), úgy el kezdett fájni, úgy belül a csontom érezte nagyon rossz volt, fel is hívtuk a dokit, hogy lehet-e rögtön fájdalomcsillapítót, mondta, hogy igen. megittam, 10-15 perc után hatott is és azóta nem is fájt ilyen erősen. csak ég délután mikor elkezdett egy picit újra, akkor inkább előre megittam egy flektort mert nem akartam h újra úgy fájjon, de másnap meg azóta se fájt úgy :) de egy kicsit feszít, mert felduzzad az arcod. ezenkívül arra számíts hogy első pár napba enni alig fogsz tudni, én bögrés meg rendes húslevest ettem (nem forrón, langyosan!) első nap meg egy kis szaftos puhára sült húst tudtam..csak a másik oldalon szabad rágni! tejet, tejes ételeket egy hétig ne egyél. 1 hét múlva varratszedés, de utána is még érzékeny meg vigyázni kell rá, azt mondják 3-4 hét a teljes visszacsontosodás (kvázi gyógyulás). kb ennyi a lényeg :) meg annyi, hogy öblögetni elvileg nem szabad, meg szájvizezni sem, csakis fogat mosni (első 24 órába seb közelébe se menj fogkefével, második naptól nagyon óvatosan puha sörtéjű kefével tisztíthatod a felszínt, de nehogy dörzsöld!)

asszem mindent elmondtam amit én hallottam :))

2017. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok

ja igen azt nem írtam, hogy nálam is fúrtak faragtak rendesen :D azt érzed, meg hallod, nekem egy kicsit vicces is volt :D :D meg fröcsög egy kicsit néha a tisztító folyadék vagy a vér XD de ne parázz egyáltalán nem fáj és nem is durva látvány, főleg ha nem nézed. én rendesen relaxáltam közben, pedig nem vettem be nyugtatót, annyi mondom a végén volt egy pici fájdalomszerű, meg leizzadtam mert a testem érezte a stresszt, én nem :D szóval ne parázz! :) ügyesek ezek a sebészek nagyon :) nem az első hogy ilyet csinálnak, nyugi

2017. jún. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, kicsit megnyugtattál, de azért nem semmi "kis" beavatkozás ez...
2017. jún. 15. 23:14
 10/10 anonim válasza:

Nekem szerdán műtötték a második bölcsességfogamat, a bal alsót. Teljesen vízszintesen, állkapocsban feküdt a fog, hatalmas gyökérrel. Egy kisebb magánklinikát választottam a beavatkozásra mert az első fogamnál egy híres, belvárosi klinikát választottam és nagyot csalódtam. Az időpontot nagyon könnyen megkaptam, ha van egy évnél nem régebbi röntgenfelvételed, vidd magaddal, ha nincsen nem gond, csinálnak. Én az előző orvos javaslatára CB CT felvételt is vittem, nem kötelező, csak plusz segítség az orvosnak, hogy lássa az idegeket.

Ahogy odaértem, találkoztam az orvossal, megnyugtatott, hogy nincs mitől tartanom. Beadta az érzéstelenítőket (kettőt), nem volt kellemes, de fájdalmasnak sem mondanám. Utána megengedte, hogy kiszálljak a székből, mert látta, hogy tiszta ideg vagyok. ( nagyon félek a fogorvosoktol, főleg az előző mutet utan). Amíg hatott az erzestelenito megnéztük a ct felvételt, elmondta a gondolatait, nyugtatgatott. Kb 10 perc utan visszafekudtem, o ligetben kellett egy fertőtlenítő szám vízzel, letakartak egy zöld lepellel, sapkát adtak a fejemre, korbefertotlenitettek az arcomat es elkezdtek. Az asszisztens egy nagy valamivel elhúzta oldalra a számat az orvos pedig szólt, hogy tapogato érzést fogok érezni. Ez tartott kb egy percig. Utana jött a fúró, elkezdte fúrni az allkapcsomat, ez volt kb 10 perc maximum. Egyáltalán nem fajt, nekem csak futkosott a hátamon a hideg es csikis volt egy ido utan. Utana valamivel elkezdte feszegetni a fogat, darabokban kiszedte. Ezt követően osszevarrta es ennyi volt. Mutet kozben lehetett szólni, ha bármi gond volt, tartottunk mindig pici szüneteket, hogy kicsit ossze tudjam csukni a számat. Miután végeztünk elmondta a teendőket, megkaptam a gyógyszereket, egy hutotasakot hogy tudjam jegelni es ennyi volt. Nagyon jó választásnak bizonyult az orvos es a klinika is, az érzéstelenítőn kívül semmilyen kellemetlenség nem ért. Az egész csapat azon volt, hogy megnyugtassanak, folyamatosan informáltak, hogy mi fog történni, ami szerintem nagyon fontos volt, legalább tudtam készülni lelkileg. Az orvos elképesztően ügyes volt, Dr. Vasas Pétert és az MDC klinikát csak ajánlani tudom. A műtét után minden fontos teendőt elmondtak, helyben kaptam minden gyógyszert, még gyógyszertárba sem kellett mennem illetve az arcom hűtéséhez kis jeges tasakot adtak. Ha gyorsan túl akar es

2017. szept. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!