Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elég sok ideje problémám van...

Elég sok ideje problémám van a lehelletemmel. Kesernyés, rothadó szájíz. Elviselhetetlen. Illetve a gyomrom is eléggé savas. Van összefüggés?

Figyelt kérdés

A fogaim elég rossz állapotban vannak. Jópárat tömni kellene(szuvas), tömést is cserélni kellene(épp idén járt le a "szavatossága"). Az alsó része teljesen szabálytalan össze-vissza áll. Hiába használok szájvizet(pár perc múlva már újra érezni), nyelvkaparót(ugyanis a nyelvemen is sűrű fehér lepedék van) egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni. Korábban kaptam gyomorsav ellenálló tablettát, mert a doki azt mondta attól volt szájbajom, ám most mintha újra ilyen problémám lenne(igaz közel sem annyira rossz mint akkor volt) és csak ideiglenesen múlt el.

Sajnos maszekba nem tudok menni, mert nem engedhetem meg magamnak, a TB alapú orvos, aki látta a fogaimat simán figyelmen kívül hagyta a lejárt tömést, ill a szuvas fogaimra is azt mondta csak elszíneződés. Nagyon borzalmas ez a tehetetlenség. Van vmi tanácsotok?

(Linkelek hozzá képet is)



2017. júl. 5. 11:04
 1/6 A kérdező kommentje:
2017. júl. 5. 11:07
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem, hogy a fogkövemnek is csak egy részét távolította el.
2017. júl. 5. 11:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Van két elég rossz fogad. Most azok tömések amúgy? A szag nem ettől van ezer százalék. Gyomor okozhat szagot, okozhat lepedéket is. Mit jelent az hogy lejárt tömés?
2017. júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen azok a tomések, már 8 éve tömték be, és ennyi ideig jó úgy olvastam mert szétbomlik. Akkor mitol lehet ez a kibirhatatlan szájszag? Mert így beszélni se lehet senkivel!! Megmég elég eros savas ízt érzek a számban/fogaimba..
2017. júl. 5. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondom, gyomortól. Van két rossz fogad, az nem attól van szerintem. Inkább a házi orvoshoz menj el szerintem.
2017. júl. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2017. júl. 6. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!