Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Úgy érzem mintha a fogaim...

Úgy érzem mintha a fogaim romlanának. Mi a megoldás hogy elkerüljem?

Figyelt kérdés

Néhány kitört, eltört, megrepedt, de puhának érzem mind. Lehet hogy csak az ínyem miatt. Sajnos az orvosom bónuszt kap a foghúzásból abból futja neki 60milliós kocsikra. Ő kihúzná mind a korházi pótolná műfoggal 25000/db nincs pénzem rá.

Én valami hagyományos módszert választanék ai olyan mint a fogmosás. Valami Paradantax fogkrémet használok de nem túl sűrűn. Inkább vízzel mosok fogat. Nyitott lennék valami újra amit nem ismerek.



2017. júl. 11. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig hasznalnod kellene fogkremet...
2017. júl. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Nyitott lennék valami újra amit nem ismerek."


Napi 3-szori 2-3 perces fogmosás tökmindegymilyen fogkrémmel 50 éven át.

2017. júl. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos az orvosom bónuszt kap a foghúzásból abból futja neki 60milliós kocsikra. "

Azonnal keress egy jó fogorvost AKIBEN MEGBÍZOL!

- a jó fogorvos csak végső esetben húz, mindent megpróbál megmenteni.

2017. júl. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az nem jó ha nem fogkrémmel mosol fogat és tényleg mindegy milyen márka,hacsak a fogorvos nem ajánl valami spéci fogkrémet.Vizzel öblögetni maximum napközben jó,hogy ne mosd minden étkezés után a fogadat mert az se jó.De anpi 2 esetleg 3 fogmosás az szükséges.Válts fogorvost ha ilyen módszerekkel dolgozik,gondolom nem szeret dolgozni vagy abban reménykedik húzás után pótoltatják a fogat az emberek és jól bir kaszálni vele.
2017. júl. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aki azt írja, hogy "Néhány kitört, eltört, megrepedt, de puhának érzem mind" és most keres módszert arra, hogy ne romoljanak tovább a fogai (pl. a fogmosás módszerét), annak el tudom képzelni, hogy olyan állapotban van a fogazata, amivel egy teljesen jószándékú fogorvos sem tud első körben mást kezdeni, mint hogy kihúzza a menthetetlen fogakat. Aztán majd jön a többi, amit így vagy úgy még menteni lehet. Egyébként azok még többe fognak kerülni, mint egy húzás, úgyhogy nem kell feltétlenül arra gondolni, hogy a fogorvossal van baj. Mindenesetre olyanhoz kell menni, akiben az ember megbízik.
2017. júl. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fluoridos fogkrém kis mennyiségben orvosság nagy mennyiségben méreg. Szódabikarbónás sóban jobban hiszek. Sós a paradantax fogkrém is. Egy időben kaptam lépesmézet és a léppel ettem. A propolisz miatt jó volt a fogam. De ma már semmi. Arra gondoltam a patikus hátha tud jó fogkrémet ajánlani.
2017. júl. 12. 07:08
 7/8 anonim ***** válasza:
A fluoridos fogkrémbe (amit amúgy sem nyelünk le) csak annyi fluoridot tesznek, amennyi még orvosság.
2017. júl. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Sós a paradantax fogkrém is."


Az ízesítés nem érdekes. Amúgy egyszer próbáltam, és tényleg direkt jólesett, hogy nem édesre van ízesítve, mint az összes többi.


"Egy időben kaptam lépesmézet és a léppel ettem. A propolisz miatt jó volt a fogam. De ma már semmi."


Hát ha tényleg attól volt, és ma már nem eszel lépesmézet, akkor mostanában nem tudja kifejteni a jó hatását (az, amit nem eszel). Vagy még mostanában is eszed, csak a hatása marad el mégis?


"Arra gondoltam a patikus hátha tud jó fogkrémet ajánlani."


Tényleg nem azon múlik, hogy milyen fogkrém, hanem azon, hogy rendszeresen használod-e, vagy csak "nem túl sűrűn", ahogy a kérdésben írtad. Akinek 18 évesen szépek a fogai, annak attól szépek (jó, a genetikán túl), hogy 18 éven keresztül rendszeresen mosta, nem attól, hogy néhány hónapja, azóta is csak "nem túl sűrűn".

2017. júl. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!