Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit kell vele tenni? Normális?

Mit kell vele tenni? Normális?

Figyelt kérdés

4 napja húzták ki egy hátsó örlőfogam (nem volt semmi baja, csak félre nőtt és ki kellett húzni). Fájdalom valamelyest csillapodott, nincs bedagadva és nem is vagyok lázas, viszont a seb felszíne fáj és 2 napja van rajta ilyen sárgás-fehéres valami. Olvastam utana az interneten, mi lehet, azt írták vagy genny vagy varasodik. Szerintem genny, mert 2 napja olyan elviselhetetlen íz van a számban, hogy beleőrülök! Hiába mosok fogat vagy öblögetek. Nem a fájdalomba, hanem ebbe a kibírhatatlan izbe fogok beleőrülni! Kérlek segítsetek, mit tehetnék ellene?! Próbálom tisztogatni, de 2 óra múlva ugyan úgy teli lesz mintha mi se történt volna

Nagyon nincs reményem! Fogorvosom szabadságon

Segitseget elore is koszonom



2017. júl. 15. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szerinted genny, akkor ne szórakozz itt kérdezgetéssel, hanem menj el hamar a fogászati ügyeletre. Mi itt nem tudunk csinálni semmit, ami segítene. A sárgás-fehéres réteg lehet teljesen normális fibrinképződés, amikor megindul a sebgyógyulás, de rossz szájízre én nemigen emlékszem, hogy nekem lett volna, maximum egy kis vér íz. A fájdalom négy nap után még normális szerintem. A sebet fizikailag piszkálni, szívogatni, erősen öblögetni nem szabad foghúzás után, ezzel tönkreteheti az ember a gyógyulási folyamatot, amelyhez a sebben levő vérdugóra szükség van.
2017. júl. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne tisztogasd le az általad gennynek gondolt réteget. Lehet, hogy te tévedsz és csak ártasz vele.

Irány az ügyelet.

2017. júl. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért gondolom gennynek, mert szörnyű a szájízem, s mikor tisztítottam darabokban szedtem ki, ami nagyon erős gennyszagú volt. Nagyon - nagyon büdös.
2017. júl. 15. 22:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a seb valószínűleg begyulladt.

Vagy kiesett vagy nem is volt vérdugó.

Irány az ügyelet vagy az első szóba jöhető fogorvos.

Nagyon nem tetszik nekem az a mondat, hogy darabokban szedted ki. Semmit nem lett volna szabad kiszedned.

2017. júl. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!