Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Huzatot kaphatott a fogam?

Huzatot kaphatott a fogam?

Figyelt kérdés
A héten megyek fogorvoshoz, de ez kibírhatatlan. 2 napja kezdődött úgy, hogy jobb oldalon fájt az összes fogam alul-felül is. Most is fájdogál, főleg ha eszek. Mára érzékeny lett 2 fogam is.. de ugyan úgy fáj alul-felül, tehát egyszerre több fogam is, fogalmam sincs mivan. :S nagyon félek. Enni nem merek, mert iszonyatosan fáj közben. Utána elmúlik ha szájvízzel öblögetek.

2017. júl. 24. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmi csak kisugárzik ám! körbe-körbe... lukas gondolom az egyik.. menj is dokihoz.. szájvízben vannak gyulladáscsökkentők de inkább placebo-hatásra tippelek!

Gyógyulj meg addig is szedhetnél Algopyrint...ugyanez volt velem egy hónapja aludni sem tudtam néha.Lukas volt.

2017. júl. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Ha pl be van durranva (gyulladva) egy gyökér, akkor az adott fog mocskosul fáj, de kisugározhat a többire is. A szájvíz elég "erős", így kcsit lezsibbasztja, ezért lesz jobb (én is használtam, amíg el nem jutottam a fogorvoshoz a gyulladt gyökérrel).

Azon felül használhatsz gyulladáscsökkentőt (nekem a Spedifen oldódó granulátum vált be), illetve én elég rosszul tűröm a fogfájást, így amikor csak tehettem fújogattam Lidocaine spray-vel, de az nem a legjobb megoldás.

Ha gyökérkezelni kell, aközben valószínűleg be fogsz szarni, ha már a fogfájás is nagyon megvisel, de utána nagy megkönnyebbülés lesz (feltéve ha nem törnek bele valami szerszámot a gyökércsatornádba, ahogy nekem tették...)

Na, miután részben sikerült gondolom jól beszaratnom téged, jobbulást kívánok. :)

2017. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha be van gyulladva jó hogy befsol, mert az érzéstelenítő sem tud úgy hatni. Nekem be volt gyulladva egy fogam, mert beletörtek egy tűt gyökérkezelés során. Csak ugye nekem ezt elfelejtették mondani. Elmentem fizetőshöz és ott adtak antibiotikumot gyulladásra. Levitte a gyulladást és csak azután húzták a fogamat, amiből semmit nem éreztem.
2017. júl. 24. 13:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem mész el ügyeletre inkább?
2017. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Holnap bemegyek magánhoz. Soron kívül csak fogad...nem bírok enni egyszerűen. :(
2017. júl. 24. 13:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem bizti hogy gyökér lehet lukas én is a falat kapartam attól mondom, ilyen melegben belobban könnyen...ezért megyek el nyár elején mindig már rutinos vagyok:( !


Jobbulást valamit szedj rá addig is!!

2017. júl. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Torlódnak a fogaim és elvileg azért fáj az egész fogsorom. :S ki kell húzni egy fogat+fogszabi, hogy elférjenek. Nagyon parázok a foghúzástól, pedig húztak már ki egyet. :/ mindegy, legalább tudom mivan, és nem képzelek be mindenfélét hogy mi bajom lehet...
2017. júl. 25. 12:46
 8/8 anonim ***** válasza:
óhhh ne félj! bátyámnak nyolcat! húztak egy ültő helyében..igaz már rosszak voltak.. :) nem fáj hipphopp kint van!!
2017. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!