Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a különbség a között hogy...

Mi a különbség a között hogy valakinek a lyukas foga a hidegre vagy az édesre érzékeny-e?

Figyelt kérdés
2010. máj. 22. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapján lehet tudni hogy szimpla lyukas fogról van szó,vagy esetleg már elhalt a fogbél, ciszta van alatta, fogágy megbetegedett-e stb..
2010. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mikor van elhalva?
2010. máj. 22. 22:11
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha melyikre érzékeny?
2010. máj. 22. 22:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak hidegre és édesre érzékeny akkor valószínű csak lyukról van szó, vagy fogíny betegségről(hideg-meleg érzékenység utalhat fogíny visszahúzódásra). Ha pl, melegre ráharapásra is érzékeny akkor lehet hogy elhalt a fogbél.
2010. máj. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
ha hidegre-melegre-édesre fáj a fogad ( akkor is ha csak alkalmankénk nyilal bele) jobb ha minél hamarabb fogorvoshoz mész, mert az a fog már lukas. ilyenkor még nem vészes, hamar betömik, igazából nem is fáj csak kicsit kellemetlen ahogy a szádban matatnak. én nem mentem el időben,halogattam és akkor egy este a luk elérte az idegeket, úgyhogy gyökérkezelni kellett, na az már nem volt vicces. és főleg az előtte való éjszakát nem kívánom mégegyszer átélni. a fogfájás nagyon durva tud lenni és nem játék. ha már fáj, az egyértelműen jelzi, hogy valami nincs rendben. most megint kezdett fájni 1-2 fogam, de csak ritkán, de elmentem megmutatni, vannak pici lukaim, úgyhogy meg is csináltatom a nyáron, mert az a jó ha még kicsik. hajrá nem kell félni !!
2010. máj. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!:)
2010. máj. 29. 09:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fognyaki érzékenységem van, hidegre és édesre érzékeny, fáj, néha durván is. Azt hittem (szülés után pár hónappal, hogy biztos egy rakás lyukas fogam lett, de egy sem lyukadt ki. Időszakosan fájnak itt ott, mintha lyukasak lennének, és néha "csak" érzékenyek. A Sensodyne fogkrém némileg javított a helyzeten, de teljesen nem múlt el. (Talán ha abbahagyom majd a szoptatást?)
2010. máj. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
nekem is érzékeny a fogam az édesre, főleg csokira, néha nagyon hasogat. az iskolafogorvos mindig rikácsol h lyukasak, és h miért nem megyek megcsináltatni őket, de a rendes fogorvosom (aki rendkívül jó szakember, 3város "kapkodott" utána) nem talált semmit, pedig még a tetejét meg is fúrta hátha alatta... de semmi.. most zöld sensodyne-t használok, plusz heti egyszer sensodyne geleé-t.
2010. máj. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak hőkülönbségre érzékeny, lehet simán zománcsérülés is, amit fél óra alatt rendbehoznak.
2010. máj. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!