Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a fogszabályzó feltétel?...

Fáj a fogszabályzó feltétel? Illetve hogyan zajlik a dolog?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Holnap kerül fel a fogszabályzóm. A szüleim meg elég sokan beijesztettek hogy fájni fog nagyon. Picit tartok tőle, én mindig azt mondogatom hogy ha már olyan sokan kibírták akkor én is ki fogom.. mit gondolotok? 17/L

2017. aug. 2. 08:55
 1/6 anonim válasza:

Szia

Nekem egy fél éve van kb. fent, a feltétel egyáltalán nem fáj, adnak egy szájterpeszt amivel ugye kitágítják a szádat. Inkább azt mondanám hogy kellemetlen érzés mert adnak egy nyálelszívót is, ami miatt elég nehezen tudsz majd nyelni de azért nyilvan tudsz. Szóval igazáb a fájdalom miatt ne aggódj😆

Én a menetét nem tudom leírni mert nem igazán figyeltem meg kérdezősködtem. Utána max 2-3 napig fájni fog kicsit vagy nagyon. Ez igazából ember függő, én pl első nap éreztem kb. 1-2 óráig hogy fájni utána már rendesen ettem. Ha mész állításokra, húzásokra akkir ugyan így lesz hogy pár napig fájni fog de kibírható😄 És ahogy mondtak már sokan kibírták akkor te is kifogod.

15/L

2017. aug. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
youtube-n nagyon jó és hasznos videók vannak a felragasztásról
2017. aug. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a leírást első válaszoló:)

Második válaszoló, köszönöm, utánanézek :)

2017. aug. 3. 07:55
 4/6 anonim ***** válasza:
írd majd meg, hogy mi volt a tapasztalatod..
2017. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nem fogok hazudni neked úgyis tapasztalni fogod de jobb mintha azt írnánk neked(meg majd aki rá keres erre a kérdésre), hogy nem fog fájni.Elsőnek ahogy felrakják egyáltalán nem fáj.Én is itt olvastam kérdéseket mielőtt 2 hónapja feltették és mikor felrakták és nem fájt még örültem hogy na, nekem úgylátszik nem fáj mint másoknak.De rá 3-4 órára megkezdődött és egészen 1-2 hétig kenyeret se ettem csak úgy tudtam ha "elszopogatom".Aztán most mintha ott se lenne.Meg néha napján van hogy kifejezetetten egy fogam fáj, utána látom is rajta hogy mozdult.Úgyhogy sok sikert neked is, mert igen fájni fog de gondolj bele hogy másoknak 12-13 évesen van akkor te is kibírod 17 évesen, meg az eredmény megér ennyit.-szintén 17/L
2017. aug. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes leírást, utolsó, úgy volt ahogy írtad. :D Amikor fölrakták, én is csodálkoztam hogy akkor most kivétel vagyok, hogy csak nekem nem fáj?.. aztán pár óra múlva egyre jobban kezdett feszíteni. Maga a fájdalom nem lenne akkora gond, viszont nagyon nagyon idegesít, főleg a gyűrűk, a számat egyszerűen nem tudom elhelyezni egy kényelmes állapotba. Salátát vacsoráztunk viszont csak szenvedtem az asztalnál, a kenyeret alig bírtam megenni, a főtt tojást is csak szopogattam. Pedig majdnem éhen haltam.


A procedura a dokinál egyébként nem volt vészes. Egy óra volt az egész, nagyon hamar eltelt az idô. Kifeszítették a számat, megtisztították a szám, leszítvák a nyálat, majd lassacskán fölrakták a breketteket, majd belevezették a drótot. A gyűrűt pontosan nem tudom hogy ez után vagy előtte rakták fel, azt tudom hogy ez az egyetlen dolog iszonyúan fájdalmas volt :D de hamar túlestem rajta. Aztán választhattam színt a gumicskáknak és nagyjából véget is ért a procedúra. Ijesztőbbre számítottam de szerinfem viszonylag simán ment:)

2017. aug. 3. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!