Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fehér nyelvlepedék, miért?

Fehér nyelvlepedék, miért?

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok, és már vagy 15-20 éve van az, hogy a nyelvem előbb-utóbb fehér lepedékes lesz. Ez azért kellemetlen, mert szerintem ez szájszaggal jár.

Nincs rossz fogam. Nem vagyok cukorbeteg. Naponta kétszer mosok fogat, alaposan, fogköztisztítót is használok, és a nyelvemet is tisztára mosom a fogkefével.

Reggelre is előjön valamennyire, tehát úgy érzem, hogy szájszaggal ébredek. De ami érdekes, hogy ami nagyon befolyásolja a megjelenését: a cukortartalmú italok/ételek, a lisztet, tejet tartalmazó élelmiszerek. Például tejet iszok, és utána nemsokkal elkezdem érezni a savanykás ízt a számban + szájszag, és ha nem veszek be rágót, akkor pár óra múlva undorító fehér lesz a nyelvem. A cukros dolgoknál ugyanígy. Ezért ha nem otthon vagyok, akkor csak édesítőszeres üdítőt iszok, és ha eszek valahol, akkor utána minimum rágó, de ha van rá lehetőség, akkor szájvíz is.

Úgy gondolom, hogy nem szájpenész, mert csak a nyelvemen van, a szájban máshol nem. Szerintem nem is Candida: nem piros a lepedék alatt, nincs legyengülve az immunrendszerem (főleg nem folyamatosan 15-20 éve!), nem szenvedek vitaminhiányban. Gyengébb refluxom volt ugyan, de csak pár hónapig, 1-2 évvel ezelőtt, azelőtt nem, és most sem. A daganatot, leukémiát, amiket olvastam, szintén kizárnám, mert túl régtől van ez a problémám ahhoz. Volt vashiányom is, de kezelve lett, elmúlt.

Szerintem ez az állapot nem normális, többeknek a nyelvét figyeltem már, akár evés után pár órával is, kinyújtja a nyelvét, és rózsaszín, pedig nem rágózik, meg ilyesmi. Nekem meg itt kell szenvednem vele...

Van esetleg valaki, akinek hasonló problémája van/volt? Vagy valami ötlet, hogy mi lehet ez? Ha elmegyek háziorvoshoz, az is csak találgatna, meg küldözgetne időigényes várólistával akárhova. Előbb inkább tájékozódnék.

Köszönöm.



2017. aug. 7. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet nálam is.

Többet nem tehetsz csak kerülöd a kiváltó okot. Nálam még az is befolyásol, ha nem iszok eleget.

2017. aug. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mondjuk én is elég keveset iszok...
2017. aug. 14. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!