Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogpiszkáló használata nem...

Fogpiszkáló használata nem ártalmas a fogakra?

Figyelt kérdés

#Fogoiszkáló
2017. aug. 12. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Azt mondják, hogy ártalmas mert megsértheted vele az ínyed.

Az én véleményem az, hogy a fogselyem se különb. Én személy szerint többször sértettem fel vele az ínyem mint a fogpiszkálóval.

2017. aug. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az itthoni, többnyire fenyőfából vagy még ennél is keményebb fából készült pálcikák fogköztisztításra nem alkalmasak. Ezek használata sokszor ínysérüléssel jár, mert a kemény, törékeny fa könnyen beletörhet a fogközbe, amelyet sokszor csak fogorvos képes eltávolítani. Az interdentális plakkeltávolításra csak a speciális, nedvszívó, puha fából (balsafa) készült, háromszög keresztmetszetű fogpiszkálók alkalmasak (Bergenholtz és Brithon). Ilyen, speciális fogpiszkálót több cég is forgalmaz.
2017. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fogakra nem, az ínyre -mint már írták- ártalmas lehet.


Hozzáteszem, hogy az első válaszoló rosszul fogselymezik. De a fogselyemnek a fő célja nem is a húscafat eltávolítása, hanem a lepedék eltávolítása.

2017. aug. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Természetesen nem a húscafat eltávolításához használok fogselymet.

Csak az ínysérülés miatt hoztam fel példának.

Szerintem nem nagy tudomány a használata de rendben, biztos nem jól használom. Gondom a következő:

Egyes fogak között annyira kicsi a rés, hogy mondhatni erőszakkal tudom a fogselymet átjuttatni a résen.

Vagy már eközben elszakad, vagy ha sikerül a két fog közé juttatni azzal a lendülettel belevágok az ínyembe.

2017. aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!