Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 8 éve ugyanaz a fogkefe?...

8 éve ugyanaz a fogkefe? Lehet gond belőle?

Figyelt kérdés

Elvileg 3 havonta kéne fogkefét cserélni, úgy hallottam. Tudom, hogy őrülten hangzik, de már 8 éve ugyanazt a fogkefét használom. Még mindig kiváló állapotban van, a sörtéi szépen egyenesen állnak, és lerakódás is csak minimális van benne.

Nagyon alaposan mosok fogat naponta 1-szer, és nincs és soha nem is volt lyukas fogam.



2017. aug. 17. 23:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azta! Nekem nemsokára 4 éves lesz a fogkefém de már nagyon régóta össze vissza állnak a sörtéi :D
2017. aug. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg nincs rossz fogad, le ne cseréld!
2017. aug. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nincs egy sem. :) Pedig a családban mindenki másnak elég rosszak a fogai.

Mindig mondják, hogy le kéne már cserélnem, de mivel olyan jó állapotban van, nagyon sajnálnám.

Colgate 360-as amúgy, és nagyon büszke vagyok rá. :D

Én nagyon alapos fogmosó vagyok, igaz hogy csak napi 1-szer szoktam, de akkor is kb. 14 percig.

20/L

2017. aug. 17. 23:43
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát az elég durva, hogy 8 évig kitart egy fogkefe. Nálam 2-3 hónap után szétmennek.
2017. aug. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Baktériumokkal van tele, én már lecserélném.
2017. aug. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hűűű, én sem hallottam még ilyet.


Emlékbe elteheted, de szerintem itt az ideje, hogy válts. Mert ha még fél éve vagy egy éve használnád, talán, de már az is sok. Én is váltom 3-4 havonta.

2017. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nincs lyukas fogad, nem a fogkefédnek és nem a fogmosási technikádnak köszönhető, hanem a szerencsés genetikádnak. A férjem is ilyen, 30 évesen jelent meg az első lyukas foga, most 35 évesen két tömött foga van. Ő korábban ritkán mosott fogat (kábé hetente 1x), most elkezdett naponta.

A fogkefét ideje lenne lecserélni, már csak a baktériumok miatt is, a 14 percig tartó fogmosást meg nagyon nem ajánlom, 2 perc az ajánlott, árthatsz vele az ínyednek, ami utána már nem visszacsinálható (ha visszahúzódik).

2017. aug. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Kamukérdés. Napi 1x fogmosás nem elég. A fogkefe meg tönkremegy ennyi idő alatt. Már pár hét után látszódik a változás.
2017. szept. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem kamu kérdés. Csatoljak fotót a fogkeféről? És a fogaimról is?
2017. szept. 17. 23:46
 10/15 anonim ***** válasza:
Csatolj
2017. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!