Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor múlik el a láz és a...

Mikor múlik el a láz és a forróságérzet?

Figyelt kérdés

Voltam fülészeten, mert azt hittem begyulladt, de az orvos mondta, hogy semmi probléma, menjek fogászatra, hátha a fogammal van a gond.

Pénteken már éreztem, hogy nem vagyok jól. Hétvégén rám tört a szédülés és begyulladt a torkom is.

Hétfőn elmentem a fogászatra, ahol megröntgenezték a fogaimat. Az orvos azt mondta, hogy be van gyulladva és ki kell majd húzni, van alatta egy gennyzacskó, ami tele van baktériumokkal.

Kaptam antibiotikumot, de még mindig fáj picit a fejem a jobb oldalon, ahol a gyulladás van és forró.

Ma voltam ultrahang vizsgálaton is, más tünetek miatt, ahol kiderült, hogy a lépem kicsit nagyobb a kelleténél. Mondta a doki, hogy ez a fogam miatt van.

Vissza menjek a fogászatra, vagy még várjak, hátha lecsillapodik ez a forróság érzet?

Esténként hőemelkedésem is volt, 38 fokot mért a lázmérő. Már nem tudom mit tehetnék, minden nap muszáj bevennem láz- és fájdalomcsillapítót.

Van valakinek ötlete, hogy mi segíthetne még? Vissza menjek az orvoshoz?

( Bocsánat a helyesírási hibákért. )



2017. aug. 23. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel péntek óta szeded az antibiotiumot, ezért a fogadról már lemehetett a gyulladást, ki kellene huzatni, persze ha a torkod is fáj, akkor lehet még a fog mellett egy hűléses betegséged is.
2017. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha félreérthetően írtam, de hétfő óta szedem. Mondta a doki, hogy végig kell szednem az antibiotikumot, ami 20 napig tart. Lehet tényleg a torkom miatt van hőemelkedésem, nem tudom.
2017. aug. 23. 15:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Most találtam rá egy oldalra, ahol azt írják, kell az antibiotikumnak 5 nap, hogy kifejtse hatását. :/
2017. aug. 23. 15:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, általában 1 hét alatt leviszi a gyulladást, ilyenkor már szokták kezelni a fogat.
2017. aug. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2017. aug. 23. 17:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumot valóban legalább 5 napig kell szedni. Ha nem megy le a láz, érdemes megnyitni a fogat, hátha azon keresztül is el tud indulni a genny. Egyébként gennyürülés esetén az antibiotikumra sincs a legtöbb esetben szükség. Én a négy év alatt alig írtam fel antibiotikumot, pedig jópár gennyes foggal volt dolgom. Egyedül a láz ad okot rá.
2017. aug. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Sajnos nem ürül sehonnan a genny. A fogam nem fáj, csak az állkapcsom. Nagyon félek a műtéttől, egy fogam már kihúzták és az állkapcsom épp, hogy nem ugrott ki. A műtétnél kiugorhat?
2017. aug. 24. 08:18
 8/8 A kérdező kommentje:
Hála Istennek a láz már elmúlt, az a gond letudva :) Köszönöm a sok segítséget!
2017. aug. 24. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!