Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogszabályzó feltételénél...

A fogszabályzó feltételénél adnak injekciót?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig nem lehet vele rendesen enni? És mindenki belázasodik tőle? Meg úgy általánosságban milyen? A fogorvosunk (mivel ő nem foglalkozik ilyesmivel) már elküldött egy másikhoz, hogy nézzen meg, mert lehet, hogy kellesz... És bár egyelőre nem megyünk el hozzá, én egy kicsit bepánikoltam. 16L

2017. szept. 4. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fáj, nem kell adni hozzá inekcijót. 1 hét köröbelül mire meg lehet szokni de ez személyfüggő. Lázas nem lettem, szóval nem. Ne pánikolj ilyen krémes vanilía izű anyagot felraknak a szájpadlásodra majd az alsó részen azzal mérik le, hogy mekkora kell megnézik, hogy hova kell és 1-3 hónap között(nálam így volt) vissza mehetsz és felrakják. Nálam 3 alkalomkor. Az elsőnél csekket adtak a másiknál be kellett fizetni (2 összegben kellett) készpénzel a harmadik alkalomkor felrakták. Alsó, felső. Semmit nem éreztem csak kellemetlen volt, hogy éreztem ahogy turkálnak a számban semmi több. Fájni fog egy kicsit ha belülről kikezdi, de arra kapsz viaszt. : ) 12/L
2017. szept. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem adtak elotte inekciot. Amikor felraktak kb egy fel hetig levesen eltem es az elso hetben nem birtam normalian enni, meg mikor huzzak utana levo 1-2 napban elegge faj. Engem az idegesitett folyton h a kaja meg minden beleragad,zafir fogszabalyhom volt ezert csokit nem tudtam benne 'nyilvanosan' enni,mert nagyon szep volt amikor a barna csoki beleragadt az atlatszo fogszabalyzomba. Az elejen elegge furcsa de sztem meg lehet szokni,bar valszeg mindenki varja h leszedjek mert annyira azert nem leanyalom.
2017. szept. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, mindenhol más szóval nem biztos, hogy ezek lesznek de tuti, hogy nem fog fájni meg semmi érzéstelenítőt nem nyomnak beléd.
2017. szept. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat az előzőre a #1est értettem. : )
2017. szept. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért adnának injekciót? A válasz erre is és a belázasodásra is nem.

Általánosságban, attól függ mennyire görbék a fogaid. Nekem három évig voltak fenn. De pl. hamburgert sose haraptam vele. Nem akartam járkálgatni fogorvoshoz ha elengedi a fogam, másrészről nekem három év után is sajgott a fogam ha keményebbet haraptam. Úgy átlag viselés alatt nem fájt az első év után. Az első három hónap nagyon szar. Utána ha húznak rajta a havi ellenőrzésen akkor egy héten át. Egy év után már a húzás után is csak egy napig fáj. Két év után csak 1 óra kellemetlenség.

Az én esetem hogy három év alatt nem nagyon haraptam, szerintem egyedi. A legtöbb ember egy idő után ugyanúgy eszik vele, mint nélküle. Legalábbis az én panaszomat másoktól nem hallottam.

2017. szept. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs se szuri, se láz. Először röntgen képet csinálnak, következő alkalommal gipszmintát vesznek. Oda éhgyomorral kell menni, az öklendezés veszélye miatt, de én meg sem éreztem, nemhogy hányingerem lett volna tőle. A következő alkalommal felragasztják a fogszabályzót. A felrakás nem fáj, viszont az utána lévő napokban kegyetlenül. Levessel, pudinggal és algophyrinnel el lehet lenni egy hétig, aztán elmúlik. :D Enni a kezdeti fájdalmakat leszámítva rendesen lehet. Csak a kemény dolgokba (alma, répa...) harapás tilos. De ezek úgyis elmondják majd. :)
2017. szept. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*ezeket elmondják majd
2017. szept. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lázas biztos hogy nem leszel tőle, valamint a felrakás sem fáj, így injekciót se kapsz. Ne félj tőle, egy idő után úgyis megszokod. Nekem 2 éve van, most decemberben veszik majd le. Mikor felrakták nagyon furcsa volt, ki volt száradva a szám és nem tudtam normálisan becsukni. Ez kb egy hétig, max kettőig tartott, utána már fel sem tűnik hogy ott van, csak ha húznak rajta. Akkor nekem 2-3 napig eléggé fáj, aztán az is elmúlik szép lassan. Gondolom emberfüggő, mert az előző máshogy írta, de nekem ilyenkor sem állandóan fáj, hanem csak ha harapok/ fogat mosok, vagy valami ilyesmi. Ha folyamatosan fáj, akkor vehetsz be fájdalomcsillapítót, legalábbis nekem ezt javasolták. Mikor felrakják, utána ha jól emlékszem 3 óráig nem ehetsz semmit, de tapasztalatom szerint senkinek sem az az első dolga. Erősen ne harapj mert letörhet, de amíg teljesen meg nem szokod, úgyis nagyon óvatos eszel majd szerintem. Én 2 hónap után ugyanúgy ettem vele mint azelőtt. Ragacsos dolgokat nem ajánlott enni mert nehéz kitisztítani, de ha kitartó vagy úgyis kijön belőle. Én a második héten már rágóztam, és azóta majdnem minden nap, a lényeg hogy ne tudjanak róla.
2017. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy hónapja van fent a Fogszabályzóm.Szurit én se kaptam.Mikor tették fel egy szájmerevítőt raktak a számba.Az annyira nem volt kellemes,mikor a hátrébb lévő fogammal dolgozott a fogorvos,nyomta az innyemet.Egy óráig tartott mire felrakták,addig bent volt a merevítő is.

Egy hétig gyümölcslevet ittam és levest még puddingot ettem.Le is ment 3 kg.Azóta se tudok rendesen rágni,harapni egyáltalán nem tudok.Én Dentinoxal és dologéllel kentem az innyem,mikor az első héten nagyon fájt a fogam.

Egy-két helyen kisebezte a számat belül a fogszabályzó,de arra van viasz amit én ajándékba kaptam a fogászati,ahol felrakták a fogszabályzót,amit oda tudsz rakni a fogszabyzóra ahol szúrja a szád.Dm-ben is lehet kapni amúgy.

2017. szept. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, ki mondta neked, hogy lázas leszel, ez akkora baromság XD A felrakás folyamata egyáltalán nem fáj, csak ki mennyire szereti, hogy a szájában turkálnak.
2017. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!