Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Cukorbetegeknek tényleg nem...

Cukorbetegeknek tényleg nem lehet implantátumos beültetéssel fogsort készíteni?

Figyelt kérdés

2017. szept. 25. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Ez attól függ, mennyire van egyensúlyban a cukorháztartás. Ha kezelve van, és az éhomi cukor 5-6 az evés után 8-9 mmol/L és a Hgba1c 5% akkor szerintem semmi akadálya. Nyilván 30-as cukorral nem áll neki senki implantálni.
2017. szept. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a szájsebész, hogy cukorbetegnek és annak aki dohányzik, nem lehet beültetni.
2017. szept. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert ilyeneket olvasok magam is fórumokon, cukorbetegeknek, dohányosoknak nem ültetnek be.
2017. szept. 26. 11:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Rendben lévő cukorbetegnek miért ne lehetne..

Csak a neuropátiás és tartósan magyas vércukor érték mellett lehetnek olyan problémák, ami kontraindikálttá teszi a beültetést, mert a cukorbetegég hajlamosít a magas koleszterin szintre és az viszont sok esetben jelentősen rontja az érrendszer állapotát gátolja a szervezet keringését, ami gátolja, legalább is csökkenti a beültetett pótlások csont szövet által történő benövését, a stabilizálódását. Ezért nem javasolják, mert ha nincs rendben a koleszterin és ettől elégtelen a keringés, akkor nem fog megfelelően rögzülni (benőni) a csontban.


Voltak nekem is eleinte neuropátiás gondjaim, de közben rájöttem, hogy az egyes emberek, sőt egyes orvosok által sokat szidott koleszterin csökkentő a sztatin teljesen meg tudja szüntetni a korábban már veszélyesen elhatalmasodott neuropátiát és normalizálja a keringést, ha még nem keményedett be a plakk és nem záródtak el bizonyos területeken teljesen az erek, mert ott már nem felépülés hanem a nekrózis, az elhalás és a bomlás indul meg.


Nálam ez normalizálódott a keringés a sztain hatására és elmúlt minden korábbi neuropátiám és a retinopátia is teljesen rendbe jött. Azóta már nem is érzem semmi nyomát, korábbi szövődmény nyomából sem, hogy bármi bajom lenne. Már akár fog beültetésre is vállalkozhatnék a az így normalizálódott keringésemmel, azzal együtt, hogy diabéteszem van.

2017. szept. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennek ellenére ahová én járok szájsebészhez, ott nem csinálják meg ezek miatt.
2017. szept. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Apukám cukorbeteg, most van folyamatban az implantálása. Természetesen megelőzte egy teljes fogsor Ct, szakvélemény, stb, ami alapján megállapították, hogy alkalmas-e rá, neki szerencséje volt, mert szegénynek igen rossz állapotban van az ínye és a csontja, de elegendő volt az implantátum beültetéséhez.
2017. szept. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
17 fog kihúzása egyszerre , utána 18 implantátum , teljes alsó-felső fogsor, 22 éve inzulinos + pajzsmirigy + dohányzás , 6 milla , megcsinálták gond nélkül....
2017. szept. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!