Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felnőttnént félek a fogorvostól?

Felnőttnént félek a fogorvostól?

Figyelt kérdés

Sok dolgom volt fogorvossal, max tömés szintig, de ezek ellenére is rettegek elmenni. Voltam már hanyag sztk ban, de hanyag maszeknál is. Jó élményem is volt már.


Két éve húzok egy tömést. Egyetlen mázlim, hogy kicsi és nem fáj. Keresnék hosszabb távra fogorvost,.de semmit nem haladok,


Ostobának érzem magam emiatt. Ti hogyan vesztek erőt magatokon?


2017. szept. 28. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokáig halasztod a tömést teljesen tönkremegy és foghúzás lesz belőle.Megéri?
2017. szept. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg dolgom volt már fogorvossal, sajnos. Húzás, tömés. Folyamatos kezelések, mert úgy romlanak a fogaim, mintha kötelező lenne, hiába minden kínlódásom. Már szinte hazajárok a fogorvosomhoz, mégis remegve/ rettegve ülök be a székbe még egy fájdalommentes kezelésre is.

Nem vagy ezzel egyedül, de a halogatással csak a baj lesz nagyobb.

2017. szept. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is féltem, hosszú évekig nem mentem.


Meglett az eredménye: minden fogam fáj, a fele eltört, stb. Kb. az összesre kell korona, vagy lehet olcsóbb, ha komplett fogsort csináltatok :(

2017. szept. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beatrix0522 ***** válasza:
100%

Szia!


Elmesélem az esetem. 8 éves koromtól 19 éves koromig semmi baja nem volt a fogamnak. Aztán elkezdett az egyik lyukadni, mi más ha nem a bölcsességfog, de nem ám a rágó felületen, hanem oldalt felül az ínemnél, aztán egyik fogmosásnál letört belőle egy elég nagy darab, de nem fájt nem mentem orvoshoz 2 évig "rohadt a számba" mert hogy én nem megyek. (6 évesen sajnos találkoztam a hóhérral...aki egy SZTK-s orvos volt, és még van is de nem értett a gyerekek nyelvén, ki akarta feszíteni a számát, én meg rúgtam 4.-en nem tudtak lefogni, és ki akarták feszíteni a szám a doki meg egyszer csak elkezdett ordítozni velem és anyával, hogy milyen neveletlen vagyok, és társai, 4 orvoshoz mentünk egyiknél sem volt utána szerencsénk. Annyira rosszul sült el ez a kezelés, hogy fogorvos fóbiám alakult ki, az iskola fogászaton nem mertem kinyitni a szám meg remegtem meg hányingerem volt. Mindig fogat mostam amikor tudtam napi 3-4 szer sokat rágóztam, és mindig kiöblítettem evés után a szám.)


Képzelheted milyen félelem alakult ki bennem. Aztán egyszer elkezdett fájni de nagyon. Ott már nem volt mit tenni ismerősöket körbe kérdeztem hogy tudnak-e fogorvost. Ajánlottak. Remegő kézzel lábbal hívtam fel kérni egy konzultációt, kezelési tervet. Nem mondtam semmit hogy fáj, elsőnek szerettem volna találkozni vele. Kaptam időpontot elmentem hozzá, nem jött velem senki. Amikor oda értem egy aranyos kis váró fogadott hangulat világítás 3 bőr kényelmes szék, középen üveg asztal tele újsággal egy sarokba pedig szórólapok voltak 'eldugva' szólt a zene. Nem kellett sokat várnom talán 5 percet, nyílt a rendelő ajtó egy mosolygós asszisztens fogadott. A doktor úr kezet fogott bemutatkozott, mivel a telefonos megbeszélésen megkérdezték h jártam-e már nála. Próbáltam uralkodni a bajaimon ami elkapott mikor megláttam a fogorvosi széket. Beleültem a székbe megnézte jó alaposan a fogaim, aztán mondta, hogy a bölcsességfogat ki kell húzni, meg van felül 2 lyukas meg egy gyökérkezelés is lesz, meg alul egy lyukas. Na engem a víz levert, kiszálltam a székből. Kérdezte, hogy beszéljünk-e meg időpontot. Mondtam ha már itt vagyok akkor igen, aztán gondoltam hogy vagy eljövök vagy nem. Mondtam neki hogy még sose volt fogorvosi kezelésem biztos észre vette, és eléggé félek ezektől a dolgoktól elmeséltem mi történt gyerekkoromba és hogy ez megpecsételte ezt a dolgot. Mondta h nem kell félni, ez egy sima húzás lesz semmit nem fogok érezni nem lesz baj ne izguljak. Megbeszéltük az időponton a következő hétre. Teljesen elszomorodtam, hogy ennyi rossz fogam van 23 évesen. Csak úgy döntöttem, hogy elmegyek kihúzatni, de nem akartam, hogy valaki jöjjön velem, mert tuti elsírtam volna magam, de viszont anya gyorshívon volt h ha baj van rosszul vagyok akkor jöjjön.

Délután mentem eljutottam a rendelőig, be is mentem! Azzal kezdte a doki, hogy megkérdezte ettem-e ma valamit. Mondtam hogy nem, mert ideges vagyok, kaptam szőlőcukrot!!! utána kiöblítettem a szám jó alaposan, és jött a szuri, az én dokim nem keneget zselével, még sem volt vészes a szuri. Kicsit megnyugodtam mikor éreztem, hogy zsibbadok de furi is volt olyan volt mintha dagadt volna. Utána visszaültem és kikapta a fogam de úgy h én vártam hogy húzza már húzza már és már rég kinn volt, közbe mondta hogy recseghet ne ijedjek meg. Nem vérzett nem volt semmi olyan problémám. Viszont a doki észre vette, hogy szájnyitással van gondom... :/

Utána betömettem az összes rossz fogat, gyökérkezelést is bevállaltam.


Idén augusztusba elkezdett megint fájni az egyik tömött fogam sajnos, ennek is gyökérkezelés lett a vége. Azt hittem könnyebb lesz elmenni a fogorvoshoz. Az első kezelésen lefúrt a fogbélig tett bele idegölő anyagot. A 2. kezelésnél kezdte a idegelést. Na annyira beparáztattam magam ott, hogy rosszul lettem. Majdnem elájultam, hányingerem volt, remegtem. A doki nem tudta mi a baj, hisz még bele se ültem a székbe. Próbált nyugtatni az asszisztenssel h nem lesz baj, és hogy hát tudom, hogy az érzéstelenítővel nem érzek majd semmit. Tegnap tömte le véglegesen azt a gyökérkezelt fogat, mosolyogva léptem be és mosolygva léptem ki a rendelőből. Vártak kinn 2-en teljesen hülyének néztek min mosolygok.


Azt hiszem a fogorvostól való félelem legyőzésében az segít ha találsz egy nagyon jó fogorvost, aki bizalmat épít benned, és rámered bízni magad, és megbízol benne. És szerintem nem kell díszkíséret, mert akkor rápörögsz. És nem szabad semmit olvasni a neten a kezelésekről, mert azok be tudnak paráztatni rendesen.


Kitartást kívánok neked, ne haragudj a litániáért. Biztatlak, hogy vedd rá magad, és ne hanyagold el. Tudom, hogyha a bölcsességfogam hamarabb kikerül a számból nem fertőz meg még másik 3 fogamat, nem állnék most így :(


Üdv.:

Trixy

24/L

2017. szept. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tavaly télen letört az egyik tömött fogamból egy kis darab és úgy bepánikoltam,hogy elkell mennek a fogorvoshoz,hogy zanap nem birtam aludni.Másnap láttam,hoyg nincs semmi baja a fogamnak igy nem mentem, a másik felém ettem.Rá kb.egy jó hónapra hidegre melegre ütögető fájdalmat kezdtem érezni,egy másik fogamban,közben az alsó fogsoromban az iynem is begyulladt egyik oldlról.Halmozódtak a problámáim,fájdalamaim igy vettem erőt magamon,hogy elmegyek.Egy jóismerősöm ajánlott egy fogorvosnőt,akivel először telefonon,elektronikus formában beszéltünk.Nagyon kedves és segitőkész volt.Igy szinte azonnal bizalommal voltam iránta.Az eredmény:egy necces gyökérkezelés,a letört fog restaurálása,töméscserék és az általános iskolában félbehagyott fogaim befejzése volt több mint tiz év után.Még jól megúsztam nem kellett húzni egyiket sem és a gyökérkezelést kivéve azt mondta a fogorvos nincs olyan nagy gond velük,könnyen megcsinálta őket.Jó fogorvost kell találni.Senki sem megy szivesen fogorvoshoz,de ha szimpatikus és empatikus a doki,az már fél siker.
2017. okt. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!