Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mekkora lyukat lehet még...

Mekkora lyukat lehet még tömni a egy adott fogon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15 éves vagyok, és viszonylag rég nem voltam fogorvosnál! Egy ideje tudok róla, hogy van egy lyukas fogam, viszont halogattam ezideág azt, hogy elmenjek vele egy fogorvoshoz, de tegnap fogmosásnál észrevettem, hogy egy másik fogam is lyukas. Ez az utóbbi fogam, csak úgy, mint a másik, hátul van, jobb oldalt, viszont ez alul, és kívülről lyukas, tehát nem éreztem semmit, csak tükörből láttam meg, és félek, hogy nem tudják majd betömni. Lehetséges, hogy annyira lyukas legyen egy fog, hogy ne tudjon vele mit kezdeni a fogorvos? Nem annyira vészes igazából, tehát nem a fogam felét takarja a lyuk, vagy hasonló, de még nem láttam sosem, hogy lyukas lenne egy fogam, ezért kicsit most beparáztam ettől, szerintetek mennyire van okom félni az ilyenektől? Ezen kívül, a két felső szemfogam teteje minimálisan hiányzik, ez pedig annak köszönhető, hogy régen, rossz beismerni, de nagyon ellustálkodtam a fogmosást, és szerintem a fogkő okozta, vagy nem tudom, de a lényeg, hogy a két felső szemfogam felsejéből mintha hiányozna egy réteg, vagy nem is tudom, hogy igazából hogyan kellene megfogalmaznom, mintha kimarta volna a fogkő, habár nem értek ehhez! Ezzel esetleg tud valamit kezdeni a fogorvos? Igen, tudom, hogy megelőzhettem volna ezt, ha mosom rendszeresen a fogaimat régen is, viszont sajnos későn jöttem erre rá!

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2017. szept. 30. 03:53
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Érdekes , arra rájöttél, hogy fogat kell mosni, de arra már nem , hogy fogorvoshoz elkell menni főleg ha lyukas a fogad.

Befogja tömni,még ha a fele elvan rohadva akkor is arra törekszik minden fogorvos, hogy az eredeti fogat megmentsék.

2017. szept. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TR75 ***** válasza:

El sem tudod képzelni, milyen fogakat tud megmenteni egy fogorvos. És ráadásul ma már nem csak a tömés a megoldás, az inlay például egy olyan megoldás, amivel sokkal kevesebb veszteséggel lehet megoldani a lyuk eltüntetését (gyakorlatilag mintavétellel pontosan a preparált lyuk méretének és alakjának megfelelő pótlást készítenek, és azt ragasztják be a lyukba, tulajdonképpen láthatatlan, ha jól csinálják). Igaz, ez elég drága eljárás.

Az olyan fog is megmenthető ma már, amiből az íny fölött szinte nincs semmi (ezt meg csonkfelépítésnek nevezik).

Szóval szerintem ne parázz, ha nincs a gyökeréig elszuvasodva, és nincs begyulladva, azt bizony meg tudja menteni a fogorvos.

Azt nem nagyon értem, hogy mit értesz azon, hogy "a két felső szemfogam teteje minimálisan hiányzik" :S

2017. szept. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok a segítségért, köszönöm szépen! Így sokkal nyugodtabban jelentkezek fogorvoshoz a jövőhéten! :)
2017. szept. 30. 12:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze,hogy tömhető.Ha meg nem fáj akkor olyan nagy gond nincsis vele valószinüleg, de még ha fáj akkor se kell rögtön húzni.Elég fejlett ma a fogászat.Nekem az egyik felső rágófogam fele tömésből lett felépitve,ráadásul iny alatt is furták,gyökérkezelték és azóta jól funkcionál.

A másik problámádnál,ha az iny és a fog között hiányzik a réteg az valószinüleg fognyak kopás,kis csiszolásal,fehértöméssel pár perc alatt helyrehozható.

2017. okt. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, a legérdekesebb, hogy egyáltalán nem fáj egy fogam sem, habár, ha fájna, legalább hamarabb elmentem volna velük fogorvoshoz!:D Köszönöm szépen a segítséget! :)
2017. okt. 2. 13:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Nekem is most volt lyukas és majdnem keresztbe átment rajta a szuvasodás. Közben meg semmi fájdalom nem volt.
2017. okt. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!