Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fém-kerámia, vagy cirkónium...

Fém-kerámia, vagy cirkónium vázas fogpótlás? Melyik mennyire látszik? Melyik legyen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a cirkónium vázas sokkal drágább, meg hogy szebb is, viszont annyira drága, hogy nem vagyunk annyira tehetősek, a fém-kerámia pedig még azon a határon belül van ami megfizethető.

Az lenne a kérdésem, hogy melyik mennyire látszik, ha fém-kerámia hídam van, akkor azon nagyon látszik, hogy műfog?

Évek múlva le lehet cserélni a fém-kerámiát cirkónium vázasra?



#száj #fog #külső #fogpótlás #híd #cirkónium #fém-kerámia #cirkónium-vázas fogpótlás #fém-kerámia fogpótlás
2017. szept. 30. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem implantom van, 2 db elől. Kerámia a korona rajta, ami magához az implanthoz van rögzítve.

fiatal lány vagyok, ha nem lenne szép hidd el, megmondanám. A helyzet viszont az, hogy 3 év alatt soha senki nem vette észre, hogy nem eredeti a fogam.


Azt, hogy lehet-e cserélni, szerintem inkább a fogorvosodtól kérdezd meg.

2017. szept. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

miért nem kérdezed a fogorvosodtól?

Fémesnél az a hátránya, hogy ha allergiás vagy rá, akkor nem lesz jó. Ezt orvos meg tudja mondani neked. :)

2017. okt. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem NE a fogorvost kérdezd meg, hanem a fogtechnikust, aki készíteni fogja. (valószínűleg cirkónium) Ő ajánl neked fogorvost hozzá. A fogorvos amúgy a drágábbikat, és egy harmadik megoldást fog ajánlani.
2019. jún. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha csak 1-2 fogadon lesz korona akkor nem fog látszani, hogy műfogad van!

Viszont, ha több fogadon lesz, esetleg híd, akkor teljesen mindegy milyen anyaggól csináltatod, sajnos az látszani fog, hogy műfog az egész. :/

Nem tudnak élethű fogakat csinálni.

A műfog vastag, dupla olyan vastag mint az eredeti fogad, ezért is látszik , hogy nem eredeti.

Én még életemben nem láttam olyan hidat amire azt mondtam volna, hogy olyan mint az eredeti.

Csúnyák sajnos. :(

Félre ne érts!

Van fogad, szép fehér is, de műfog - sajnos. :(

Majd ha fogat tudnak növesztetni, akkor jobb lesz minden.

Mert az eddigi fogászati tudomány csak a rombolásról szól!

Ugyanez van a hajbeültetéssel is.

Látszik, hogy műhaj.

Illetve a te hajad, de nem tudják úgy betenni mint az original!

2019. dec. 5. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: gondolom te sem láttál még profi műfogsort. Még hogy nem hasonlítanak az eredetire! Ne hasonlítsuk már össze a kínai fogsorokkal egy profi fogtechnikusi munkát!
2019. dec. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó: mutass kérlek egy profi műfogsort!Tudod miért látni azt, hogy műfogsorod van, illetve teljes felső híd?Azért látszik mert a műfogakat az ínyed elé teszik, hézagok mindig lesznek - az eredeti fogad pedig az ínyből tört ki mikor megszülettél, ergo tökéletesen körülöleli az íny a fogaidat!

A fogak színe és alakja talán még hozza az eredetit, de amikor felteszik már látszik, hogy az egész egy mű dolog.Rengeteg fogat megnéztem már, ami korona vagy híd, az sosem lesz olyan mint az eredeti.Ennyi!

2021. febr. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Srácok, lassan már 4 éve hogy cirkon vázas híd van felrakva nekem, pont akkor látszódik mikor mosolygok mert a felső állkapcsom első 6 fogán van rajta, és higgyétek el, az ég világon senki nem vette észre hogy nem igazi.
2021. aug. 12. 23:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: örülök neki, hogy nálad ilyen jól sikerült, hol csináltattad, ha szabad megkérdezni?
2021. szept. 22. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!