Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezzel mit tudok kezdeni?...

Ezzel mit tudok kezdeni? (gyökérkezelt fog)

Figyelt kérdés
Van egy gyökér kezelt fogam ami túl lett gyökér kezelve. Tehát az gyökércsúcson is túlment és ez kisebb fájdalmat okoz és egy kisebb gyulladás is kialakult ott. A gyökértömést kiszedni lehetetlen. Rezekciót nem akarok. Akkor csak a húzás és a fogpótlás maradt?
2017. okt. 2. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy csak rezekálni vagy húzni tudnak ilyen esetben. Az előbbi olcsóbb és gyorsabban gyógyul,mint egy beültetés,de a helyedben lehet,kérnék másodvéleményt.
2017. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rezekció vagy húzás a megoldás.Miért nem szeretnéd rezekáltatni?Nálam is félrement a gyökértömés-álút képződött,mert nem lehetett gyökércsúcsig kezelni a fogat,mert az utolsó 3/4-e a gyökérnek görbe.Egyenlőre igy maradt a fog, tünetmentes gyulladás most nincs rajta.A szájsebész tanácsolta,hogy egyenlőre ne bántsuk,elég lesz akkor ha tüneteim lesznek,de időközönként azért járok kontrollra.Ha elkezdene fájni,gondom lenne vele belemennék a rezekcióba.
2017. okt. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem nem azért nem sikerült. A gyökértömés sikerült. Csak túlgyökértömte. Tehát túl ment a fogon, mint kellene. De legalább minden ideg távozott. :D Azért nem akarok rezekciót, mert én nem szeretném, hogy vágják az ínyem. Láttam róla videót és inkább kihagynám. Ha azt elszúrják még gázabb. És azt sem akarom, hogy ott varrat legyen. És ebben sem vagyok biztos, hogyha ilyet csinálnék akkor 100%, hogy rendbe jön vagy nem esik ki utána... És feleslegesen százezreket kidobni nem szeretnék :S
2017. okt. 3. 00:45
 4/12 A kérdező kommentje:
Volt rajta még egy kis szuvasság azt betömték most, de kicsit puklis lett a tömés, szóval most a kicsi fájdalom mellé irritáló érzés is társult a nagyobb tömés miatt. Úgy tudnám jellemezni a tömést, mint a magyar utakat, ilyen hepe hupás lett a hátsó felszíne. Azt mondta ebből nem tud többet csiszolni és kicsit zavaró, hogy nem sima felületű, hanem van benne egy kiemelkedés. Úgyhogy lehet inkább húzás mellet döntök aztán majd pótlás, talán a legjobb megoldás. már így is sokat szívok vele és rengeteg pénz megy ki feleslegesen.
2017. okt. 3. 00:48
 5/12 anonim ***** válasza:

Kivánom,hogy sikerüljön jó döntést hoznod.Melyik fogról van szó?Valamelyik rágófogról?

A pakliban az is benne van,hogy nem sikerül a mütét még akkor sem ha a doki jól elvégzi,de újból kialakul a gyulladás.De vannak ellenpéldák is,van akinek 20éve végeztek ilyen műtétet és azóta is gond nélkül jól funcionál a fog.Igen,a műtét valóban nem olcsó,már nekem is megfordult a fejemben ha mégis elkell végezni és sikertelen lesz,akkor pénzt adok ki erre is,az eltávolitásra,meg a pótlásra is.De igykeszem nem a legrosszabbra gondolni.

2017. okt. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem kétszer rezekáltak, nem volt egy leányálom, de utána még sokáig jó volt a fog, hidat is építettek rájuk. Nekem a szájsebészeten csinálták ingyen. Igaz, régen volt. Már ott is fizetni kell?
2017. okt. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Felső 2-es fogról van szó.
2017. okt. 5. 11:25
 8/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem is kellet volna legyökérkezelni a fogat. Ilyen híd meg ilyenek nem kellenek, mert teljesen megvan az egész fog. Egy pici lyuk volt rajta amit nem látott és az fájt.. Csak hát ő azt látta nincs semmi így gyökérkezelés, de az sem lett valami jó.
2017. okt. 5. 12:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor elég kontár fogorvos,ha ennyit nem tudott megkülönböztetni.Nem is biztos,hogy a fájdalmat maga a fog okozta,ha csak minimális elváltozás volt rajta.Lehet éjszaka csikorgatod,vagy idegi alapon-sterssztől is lehet benne érzékenység.Nálam egyszer ez volt a helyzet,akkor a fogorvosom nem akarta bántani a fogat,mert a röntgenen minden rendben volt.

Első fogak esetében a legsikeresebbek arezekciók,különoösen ha felső fogakról van szó.

2017. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem csikorgatom a fogamat és a röngen elváltozást mutat. Látszik is, hogy a gyökérkezelés tovább ment, mint kéne. De az orvos azt mondta, várjunk még fél évet és utána talán rezekál. De, hát ki a fene akar fél évet várni úgyhogy a mindennapjaimat megkeseríti és kedvem sincs semmihez?
2017. okt. 7. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!