Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek volt foggyökér eltávolí...

Akinek volt foggyökér eltávolítása az mesélne róla?

Figyelt kérdés

A fogkoronám letört (csak egy pöppi maradt) szuvasodás miatt (már bánom a hanyagságom:S) és hamarosan megyek szájsebészetre. Annyira nem félek.(még:O) Kíváncsi vagyok rá hogy nektek hogy ment, mit csináltak, milyen volt az előkészület, a hazamenetel?

Előre is köszönöm!:)



2017. okt. 22. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly foghúzásnál a gyökerét beletörték. Így elmentem egy magándokihoz, aki adott egy jó érzéstelenítőt, és olyan szépen kiszedte a gyökeret, hogy semmit nem éreztem. Utána szépen hazamentünk a párommal kocsival.
2017. okt. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pár hónapja letört egy tömött fogam teteje, csak a gyökér maradt meg. Nekem a fogorvosom húzta ki, nem kellett külön szájsebészetre mennem. Nem volt kellemes érzés, de az érzéstelentőnek köszönhetően semmilyen fájadalmat nem éreztem, csak az volt zavaró, ahogy feszegette a fogóval. Előkészület nem volt, csak addig kellett a váróban ülnöm, amíg az érzéstelenítő hatni nem kezdett. Mivel a felső fogsornál történt a húzás, miután kihúzta a gyökeret, be kellett fognom az orrom és fújnom kellett egyet. Azt ellenőrízte, hogy nem-e szakadt át a seb az orrüregbe, ha igen, akkor vérbuborék keletkezne. Szerencsére semmi ilyen nem történt, úgyhogy kaptam a sebre gézt és mehettem haza. Volt pár szabály, de azon kívül semmi extra. Azaz egy kis szilánk bent maradt még (a röntgenen is látszódott), de az orvos az mondta, hogy semmi gond, az ki fog lökődni. Egy hét múlva mentem kontrollra, arra már tényleg kint volt (éreztem a nyelvemmel), a szilánkot hipp-hopp kiszedte egy speciális fogóval, semmit sem éreztem, pedig nem volt érzéstelenítő. Újabb röntgen következett és mivel minden rendben volt, hazajöhettem. Most már a fog pótlásáról egyeztetünk.
2017. okt. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem két letört fogamat (vagyis a gyökeret) műtötték ki szájsebészeten. Kb 80 percig ültem a székben, 5 érzéstelenítőt kellett kapnom. Úgy jöttem ki az ajtón, hogy ha ezt kibírtam, minden más is menni fog. A gyógyulás sokáig tartott, de a varratszedésen azt mondta a doktornő, hogy nagyon szép az ínyem, nincs semmi gond. Nemrég egy másik, felső fogamból is letört egy nagyobb darab, szóval megyek hamarosan újra. De ezek után már nincs bennem félelem, egyszerűen csak túl kell lenni rajta, aztán lehet gyógyulgatni.
2017. okt. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!