Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hátsó rágófog betegsége?

Dev5 kérdése:

Hátsó rágófog betegsége?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és amióta az eszemet tudom a bal oldalon rágok, mert jobb oldalon régen is rossz íze volt az evészetnek. Nyáron történt, hogy többször is ez a jobb hátsó rágófogba nagyon durván bele nyílalt a fájdalom nagyon sokáig, és gyógyszerekkel tudtam csillapítani. Estére egy üveges ketchup volt a barátom, mert azzal tudtam csillapítani a fájdalmat. Elmentem fogorvoshoz többször is, és ő csak 2 lukas fogat vélt felfedezni a másik oldalon. Betömte őket, és mondtam neki, hogy fáj ez itt a másik oldalon. Elküldött röntgenre, ahol a másik néni úgy megpiszkálta a fogam körül az ínyt, hogy ott keletkezett egy seb, és 1 hétig nem tudtam enni körülbelül semmit.Azt mondta a doki, hogy felszívódott a gyökere ennek a fognak. Kopogtatta mozgatta mindent csinált vele, de nekem nem fájt. Állítólag azon is volt egy lyuk ezért betömte.Azt tanácsolta, hogy kihúzza, de mondtam neki, hogy megszeretném menteni. Ő csak azt hajtotta hogy meglehet próbálni, hogy de ő szerinte esélyem sincs. Ezek a fájdalmak néha még előjöttek, de azóta egyszer sem volt ilyen problémám a fogammal, és nem csinált vele semmit csak betömte. Azóta sem rágok a jobb oldalon, és néha érzem, hogy rossz ízű, ha például megszívom, vagy ott rágok vele, de nem tulajdonítottam neki sok problémát. Rájöttem viszont, hogy nem kellene annyiban hagyni a dolgot, mert nem tudom még mindig, hogy mi baja van. Talán góc?Elhalt teljesen?


Szerintetek mit csináljak? Menjek el drágán egy magánorvoshoz, ahol még azért is fizetek, hogy megnézze, vagy menjek vissza akinél voltam nyáron?



2017. okt. 23. 17:37
 1/2 A kérdező kommentje:
+ hidegre érzékeny, de nagyon...
2017. okt. 23. 17:37
 2/2 anonim ***** válasza:
Elképzelhető.,hogy gyökérkezelni kell,ha jelentkezik a hidegre való érzékenység.A helyedben mindenképp keresnék egy jó fogorvost minél előbb aki normális diagnózist tud felállitani és a megfelelő módon kezeli a fogat.
2017. okt. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!