Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy nagy lyuk az első két...

Van egy nagy lyuk az első két fogam között. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Először is nagyon zavar mert így ronda vagyok másrészt emiatt sem merek barátkozni senkivel a suliban, vagy röhögcsélni mert akkor tök hülyén érzem magam ilyen idétlen fogakkal. Nekem eleve problémáim vannak magammal de leginkább ez az amitől rohadtul nincs önbizalmam. Tudom h nem csak nekem van ilyen problémám de mások elfogadják általában viszont én nem tudom. Mindig azt hiszem hogy ezért nem fognak elfogadni a többiek.. Na de a lényeg hogy ugye már nincs több tejfogam (nem rég esett ki az utolsó ami utána ki is nőtt) viszont jó pár hónapja kihúzták 2 tejfogamat mert nagyon fájt, de nem nőtt helyettük új fog. És már mióta arra várok hogy kinőjenek végre, és lehessen fogszabályzóm. Fog van alatta csak mélyen fölül ami nem akar kinőni. Meddig kell még várnom? Úgy nem lehet fogszabályzót hogy csak az első kettőt összenyomni a többit majd később? Vagy legalább a fölsőket? Anyámnak mondtam de hiába mert nem foglalkozik azzal hogy ez bánt,ez veszi el az önbizalmam.. Tudom hogy ez hosszú idő de legalább elkezdhetném már.. Egyébként éjszakait szeretnék. Bocsánat ha hisztisnek tüntem de rohadtul zavar és undorítónak tartom magam így. Ha valaki segítene vagy van tapasztalata azt megköszönném. És normális válaszokat légyszi. 13/L

2017. okt. 25. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell varni,menj el fogorvoshoz mar most es csinal fogszabalyzot! Persze ez nem olcso gondolom. Kerd meg anyukad,hogy ebben segitsen.
2017. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2017. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Először is ha kiestek a tejfogaid akkor elvileg kellett volna lenni alatta maradó fognak , ha nem jött még ki érdemes lenne egy panoráma röntgent csinálni, így látszik ,hogy van e alatta fog. Aztán felekeresni egy fogszabályzó szakorvost. Nem nem lehet csak az első két fogadra rakni, ez nem így működik. Fel kell tenni felülre ha úgy van , és ha szükséges alulra is harapás emelő stb stb. Az éjszakai fogszabályzás ,az inkább helyfenntartó,valamint a rögzített fogszabi után használjuk, és az a problémát nem oldaná meg. Én egyébként fogászati asszisztensként dolgozom, de mindenképp keres fel egy fogszabályozós orvost.
2017. okt. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 27. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!