Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van valaki közületek, aki...

Van valaki közületek, aki "SZTK-ás" fogszabályzást vett igénybe és szép lett az eredmény?

Figyelt kérdés

Az egészségügyi ellátási viszonykat ismerve érdemes bevállalni ilyet? Úgy értem, nincsenek éppen a legmodernebb eszközök az orvosi ellátásban és gondolom a fogászaton sincs ez másként. Magánorvosnál persze a legmodernebb "csoda" fogszabályzó készülékek vannak, viszont 100-200 ezer forintért. A TB-s ellátáson úgy gondolom, ilyenek nincsenek. Vajon érdemes azért megpróbáni, mert fogszabályzó egyre megy, vagy nagyon őskori eszközökkel dolgoznak és inkább menjünk magán fogszatra? Valakinek tapasztalat jó, vagy rossz?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2017. okt. 27. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:

"A TB-s ellátáson úgy gondolom, ilyenek nincsenek."

Ne gondold.

Menj be, kérdezd meg.

El fogják mondani mit és hogyan és mivel csinálnának, mennyi ebből az ingyenes rész, mi az amiért már fizetni is kell.

2017. okt. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 gyerekem járt 18 év alatt tb által finanszírozottba. Kb 20 ezer önrész volt fogsoronként (alsó - felső). Szép eredmény mindkettőjüknél.

Nem tudom, miért terjedt el a tévhit, hogy az "állami" - bármely eü ellátás tekintetében - csak kaki lehet. Kizárólag a szakmai eredmények tekintetében persze.

Fogszabiból tbsen nem kapsz színeset, nem a fogak nyelv felőli oldalán fog futni a sín, hanem kívül, látható helyen és nem ugrál körbe senki.

2017. okt. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat! Tényleg az lesz a legjobb, ha Bemegyek megérdeklődni.


Természetesen nem színes "csipp-csupp" fogszabályzót akarok a lányomnak, nem is az ún. láthatatatlant, nem is utaltam ilyesmire. De megnyugtató, hogy a gyermekeidnek szép lett a foga, köszönöm! Az hogy miért terjedt el, hogy az egészségügyben minden sz@r, gondolom azért, mert mindannyiunknak van jó néhány negatív tapasztalata ez ügyben. De ez már egy másik téma..

2017. okt. 28. 12:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Biztosan szép lesz az eredmény!

A lányom kicsit aggódott, hogy mit fognak szólni az osztálytársai (hetedikes volt akkor), aztán boldogan mesélte itthon (eleinte kicsit mókásan beszélt, aztán megszokta), hogy "ast mondták, hogy csuki" azóta is emlegetjük. Mire gimibe ment, levehették az eszközt, éjszakai volt még egy ideig.

2017. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezek után a jó vélemények után, biztosan tb-sre fogunk menni!
2017. nov. 1. 05:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!