Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megúszhatom a gyökérkezelest...

Szandra123567899000 kérdése:

Megúszhatom a gyökérkezelest még? Elöl a metszőfogam szuvas kicsi kb 3 -4 mm fekete folt van a hátso oldalan

Figyelt kérdés

2017. okt. 28. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy megúszhatod, el se kell menni a fogorvoshoz.
2017. okt. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jártam vele dokinál megnézte mondta hogy tömni kell kaptam idöpontot is de most egy par napja el kezdett enyhen nagyon minimálisan fájni ojan enyhen hogy aztse tudom ez fájdalome. félek ha megyek az időpontra es mondom h enyhen fáj akkor gyökerkezeli????
2017. okt. 28. 10:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne parázz, ha fáj enyhén, akkor él, de a baj nem súlyos. Ilyen pici lyuknál tömni szoktak. Gyökérkezelni menthetetlenül szétrohadt fog esetében kell. Ha hallgatsz az elsőre, akkor tutira ez vár rád.

2017. okt. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi most megnyugodtam egy picit már nagyon félek hogy ha megmondom hogy picit fáj akkor gyökerkezeli....egyébként hidegre melegre sem érzékeny
2017. okt. 28. 10:27
 5/8 anonim ***** válasza:

ha ez megnyugtat, nekem volt nagyon nagy lyukkal rendelkező fogam (sajnos a tömés alatt romlott el és ez sokáig nem látszott). Azt se gyökérkezelték. Sőt, ha úgy fáj a fogad, hogy kifeszülsz, akkor se a gyökérkezelés jön automatikusan. Tehát egy pici lyuknál, ami nem is fáj (szerintem a fájdalmat bebeszéled magadnak, mert aggódsz), erre nincs esély.


Ha meg bármikor a jövőben gyökérkezelés elé kerülnél, az se a világ vége. Nem lesz életed élménye, de megmaradsz te is, meg a fogad is.

2017. okt. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen a tanácsokat meg nyugodtam azert aggodom mert még tényleg kicsi a folt elől nem is látszik semmisem...es kár volna még ezt gyökerlezelni...mert ugye csak jobb ha él még ez a fog mer a gyökkezelesben ugye elhal.....de ha szükséges akkor jobb mintha kihuzná az én dokim ojan hogy minden tömes előtt kihangsújozza hogy fájdalmas fogat nem töm.....es hát picikét fájt...de el is mulott magátol de lehet igazad van es be beszéltem magamnak hogy fáj ....mert félek nagyon xD
2017. okt. 28. 10:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Fájdalmas fogat is érdemes tömni azért. Az enyém azt mondta a fenn említett fogamra, hogy betömi, meglátjuk, fáj-e tovább (mert ha a tömés már túl közel van az ideghez, akkor a fájdalom állandósul). Ha pedig fáj, utána gyökérkezeli, de ha nem muszáj, akkor nem. És nem fájt, a tömés megmentette, ez a fogadnak évtizedeket jelenthet, ami nem mindegy.
2017. okt. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
remélem csak be tömi nekem is nekem nem hiszem hogy megközelítené még a szuvasodás a fogbelet idegeket mert alig fél centi meg annyise nincs a folt ....a fog szélén van....de nem tudom majd ki derül hogy mit csinál a doki vele
2017. okt. 28. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!