Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha nagyon le van törve a...

Ha nagyon le van törve a fogam attól még betömik ugye?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok csak és a két leghátsó alsó fogaim nagyon le vannak törve és lyukasak is de nem szeretném hogy kihúzza őket mert bal oldalt lent az utolsó előtt 1 már ki lett húzva. Szerintetek betömik az ilyen fogat is?

2017. nov. 13. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt csak vizsgálat után tudja megmondani a fogorvos. Amikor mész, mondd neki, hogy sorolja fel a lehetőségeket -- tömés, pótlás, korona, híd. Az alapján jobban tudsz majd dönteni.
2017. nov. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fogorvos de nekem a közepén volt lyukas (felülről) aztán oldalt letört egy darab az nem is lett volna gond csak a törés alsó pereme az ínyemben volt ezért nem tömték.
2017. nov. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a gyökeréig (alig látszik ki az ínyedből) van letörve, ki fogják húzni.
2017. nov. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudod, az egy dolog, hogy mit szeretnél, ebben nem vagy kompetens.


Esélyes, hogy kiszedik, de jobb is, mert a tömésed is kitörik belőle idővel.

2017. nov. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Attól függ, mennyire van letörve. Nekem a jobb felső 6-osom kb. negyed része tört le egyszer, úgy, hogy alig látszott a csonk az ínynél. Már beletörődtem, hogy ki kell húzni, de a fogorvosom egy beüléssel megcsinálta, matricával, tömőanyagból felépítette, még gyökérkezelni sem kellett. Persze mondta, hogy lehet, hogy pár hónap után megadja magát, de az is lehet, hogy nem lesz vele gond.

Ha felépíteni nem is lehet, de a foggyökér ép, akkor is megmenthető gyökérkezeléssel és csapos koronával. Normális fogorvos csak a legvégső esetben húz. Bármilyen módon is hozzák rendbe a fogaid, utána jobban oda kell rájuk figyelned, mert érzékenyebbek, törékenyebbek lehetnek - de még mindig jobb, mintha nem lenne fogad...

2017. nov. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!