Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan történik a korona...

Hogyan történik a korona felrakása, mennyire fáj?

Figyelt kérdés

Holnap kezdi el az orvos és egy gyökérkezelt fogra kerül majd rá.


A fog lecsiszolása mennyire fog fájni?

Illetve úgy általánosságban mennyire fáj a művelet?

Vagy hogyan történik?


Nagyon félek :(

19/L



2017. nov. 17. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem fájt. A csiszolásnál fura érzés, amikor a durvábbal csinálja, berezonál a fejed. Ha kész mintát vesz, puha viasz szerű cuccal , az
2017. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az lesz a minta a koronához. A lecsiszolt fog érzékeny, hidegre, melegre, de jó edetben kapsz rá ideiglenes koronát.
2017. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KulGery ***** válasza:

Attól függ, milyen szaki a szaki. Ha jó helyre adja a fájdi csilit, akkor nem fáj, ha nem, akkor... Az íny faragása (sajnos az is van benne) az tud utólag is fájni. A gyökérkezelt fog nem fáj.

Én kaptam rendesen szurikat. Nem is mehettem betegen, igaz felső fog volt.

2017. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Akkor ezek szerint az enyém nem lesz érzékeny, hiszen gyökérkezelve van?

Az íny faragástól nagyon félek. :(

Az enyém is felső fog.

2017. nov. 17. 13:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugi nekem két fogat fognak majd csiszolni és egy helyére implantátumot ültetnek. És nekem is felső fogak ráadásul elsők.

Ne félj. Ha mégis tartasz tőle akkor kérj érzéstelenítőt. Akkor tuti nem fogsz semmit sem érezni.

2017. nov. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt semmiféle ínyfaragás, kaptam érzéstelenítőt és nem éreztem semmit a csiszolásból, inkább az a kellemetlen, hogy elég sokáig tart.

Utána próbavétel, és általában 1 hét múlva mehetsz próbára. Addig használj sensodyne Rapid fogkrémet, mert érzékeny lesz a lecsiszolt fog, de ki lehet bírni.

2017. nov. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Korona felrakása sem fáj, egy kicsit feszítő érzés, de fájdalmam nem volt.
2017. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mekkora baromság ez az "ínyfaragás"... Mi értelme ilyennel riogatni? Hát nekem nem egy koronám van, de nem "faragták az ínyemet...!!! Lehet, hogy sérül kicsit, de ez annyira apróság! Egy foghúzást hogy írnál le? Ledarálják az ínyedet, és a fél fejedet???
2017. nov. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!