Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik már olyan módszer,...

Létezik már olyan módszer, amivel egy apró barnás mélyedés eltüntethető az egyik fogról fúrás nélkül?

Figyelt kérdés

11-12 éves koromban mondta az egyik fogorvos, hogy most még jók a fogaim, de már nagyon kicsit feketedik 1-2 fogam teteje. Azóta 27 éves vagyok, és úgy látom, hogy ugyanolyanok azok a fogaim. Eddig életemben minden egyes nap mostam fogat és sosem fájt még egy fogam sem.


Hallottam már olyanról, hogy egy apró lyuk után egyszer csak beszakadt valaki foga, és kicsit attól tartok, egy fogorvos szanaszét fúrná az egészet, mert már 12 éves koromban is tömni akarta, pedig szerintem egyáltalán nem lett volna indokolt, ha még azóta sem fájt sohasem.


Szóval van olyan anyag, fogkrém, bármi, amivel vissza lehet fordítani a fogszuvasodást? Olvastam fluoridos tablettáról, fluoridos fogkrémről, P 11-4 peptidalapú folyadékról, Charcoal "Charcle" fogrémről, de érdekelne, hogy melyik lehet ténylegesen hatékony és bevált módszer.



2017. nov. 25. 00:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs csodaszer ... csak a fogorvos a megoldas. Fogorvostol lehet felni de, hogy meguszd, arra semmi esely. Huzhatod az idot nyugodtan addig amig majd elkezd fajni is, vege akkor is fogorvos lesz.
2017. nov. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A szuvasodás először fehér foltként kezdődik, ekkor még visszafordítható. Amikor már bebarnul, akkor már nem. De az nem baj ha a fogorvos kifúrja a szuvas részeket és betömi, sőt az a legjobb neked.
2017. nov. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!