Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfog kihúzása...

A bölcsességfog kihúzása egyszerűen nem fáj. Nem? Hisz érzéstelenítik. Képtelenség hogy fájjon. Ugye?

Figyelt kérdés

2017. nov. 26. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a jól el tudják érzésteleníteni, akkor nem, de ha nagyon gyulladt és nem hat az injekció, akkor fájhat.
2017. nov. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen. Ha elerzestelenitik, akkor nem faj.


Ket szurit adnak. Az elsot ici-pici tuvel, hogy majd ne erezd amikor a hosszu tuvel megszurnak. A masodik szurast ezert mar egyaltalan nem is erzed es ezzel az injekcioval total lezsibbasztjak az egesz fejedet.


Persze kellemetlen amikor konyekig benne dolgoznak a szadban, a hangok ellen sem tudsz tenni ... de fajdalom nincs.

2017. nov. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Hubicska Károly válasza:
Nekem nem húzták ki a bölcsességfogam, de néhány ismerősömnek igen. Ez valamilyen szinten függ attól is, hogy már kinőtt-e vagy sem. Ha nem, akkor felvágják az ínyed, természetesen adnak rá érzéstelenítőt a "műtét" egy kicsit kellemetlen lehet. Ha már kinőtt akkor rosszabb, mert nehéz kihúzni, hátul is van, és "szívós" is. Igazából a húzás után lesz rossz, mert bedagad és folyamatosan jegelni kell, arról nem is beszélve, hogy a fájdalomcsillapítót szinte rendszeresen szedni kell különben nehéz kibírni a fájdalmat.
2017. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mind a 4-t ki kellett szedni.

Az alsó 2 nem tudott kinőni helyhiány miatt. Ezeket vésővel és feszítővassal szedték ki.

Ha nem gyulladt, akkor nem fáj. Az egyik nekem az volt, az akkor fájt, amikor elmúlt az érzéstelenîtő hatása.


A műtét 1,5 - 2 óra.


A felsők nem voltak vészesek, sima húzás , fél óra.


Az érzéstelenîtő a két álkapocs - csont közé az elég jó ! Azért ki lehet bîrni, csak közepes nagyságú fájdalom.

2017. nov. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Attól függ. Nekem az egyiket azért szedték ki, mert szinte teljesen feküdt és félő volt, hogy eltolja a fogaimat - csak az oldalából látszódott ki egy kicsi, mégis pár mp alatt úgy kiszedte a szájsebész, hogy alig hittem el! Mikor kiment az érzéstelenítés sem fájt.

Viszont az egyik leghátsó fogam picit be volt gyulladva és úgy húzták-- úgy nyüszítettem a fájdalomtól, hogy az egyik asszisztens jött lefogni a lábamat, nehogy menekülni akarjak 😅

2017. nov. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 brezko válasza:

Nekem szuvasodás, vagy mi okán kellett húzni.

Baromira paráztam tőle, de semmi gondom nem volt a Szentkirályi utcában.

Mire végeztem, tisztára levert a víz, de csak azért, mert stresszeltem mint az állat :)

Megkaptam az injekciót, várakoztam kint a folyosón, majd behívtak.

A bölcsességfogat az alakja miatt általában eltörik, de ebből semmit nem éreztem.

Persze nekem lehet, hogy a nagy lyuk is segített ebben, ami miatt ki kellett húzni.


Nagyon féltem tőle, de végül semmi okom nem volt rá utólag

2017. nov. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Mennyi baromságot össze tudtok hordani
2017. dec. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Punisher 62 ***** válasza:
100%

Én 55 éves vagyok, és az egyik bölcsességfogam fájt. A doki kiemeléssel szedte ki,és utána kiemelte a másikat is,mert mondta hogy gyakorlatilag nincs rá szükség élettani szempontból. Egyáltalán nem fájt,még csodálkoztam is hogy már kész van. Az egyik legkönnyebben kiszedhető fog. ( kiemelés, az fogó nélkül egy kis véső szerű valamivel

betámasztja és a műszert lefele nyomva kiemeli.)

2017. dec. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem mind a négyet kiszedték úgy, hogy egyik sem volt kinőve (nem is tudtak volna). A felsőknél a doki mondta, hogy ott nem kell vésni, ez azt jelentette, hogy izomból húzta és úgy jött ki, ami elég kellemetlen volt (nyilván valamennyit vagdosott is körülötte gondolom). Utána az összes fogam kb. 24 órán át fájt úgy, hogy fájdalomcsillapító is kellett.
2017. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Helló!


A gyulladt gyökerű fogat sokkal nehezebb érzésteleníteni, mindegy, hogy melyikről van szó.

Inkább szájsebészhez menj, mert az jobban tudja adni az injekciót.

Üdv.

2017. dec. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!