Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha legközelebb megyek a...

Ha legközelebb megyek a fogorvoshoz, akkor valószínüleg fel is rakja a fogszabályzómat?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Államilag támogatott fogszabályzóról lenne szó.Eddig egyszer voltam konzultáción, ott mondták, hogy csináltassuk meg a panoráma- és a teleröntgent, amik meg is lettek.Januárba kaptam újabb időpontot(igen, ez a magyar egészségügy!), akkor megyek újra.A kérdésem az lenne, hogy akkor már fel is rakják, vagy még más dolog, vizsgálat, mintavétel is hátra van?Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és remélem, érthető :)

2017. nov. 27. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Áhh...kizárt hogy akkor felrakják. Ha nem kellett még befizetned, illetve nem volt mintavétel, akkor azok lesznek. Kapsz majd egy szép csekket is, mert hiába sztk, nagyjábol 45-90ezer forint közötti összeget fognak majd elkérni. Legalábbis 5 éve nekem ennyi volt.Ja amúgy a januári időpont még rohadtul jonak számít. Az én városomban 1 év minimum volt a várakozási idő...aztán átmentem Budapestre, és ott 3 honap leforgása alatt meglett a fogszabályzom, tb alapon. De ez már 5 éve volt. Történelem :D
2017. nov. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ó, értem köszönöm.Elvetted a kedvem :"D.És igen, kb. olyan 70 ezer lesz mindkettő állkapocsra.....Esetleg azt eltudnád mondani, hogy mit takar ez a "mintavétel"?Megköszönném :)
2017. nov. 27. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a mintavétel után nem hónapok múlva kapsz már időpontot, hanem nagyjábol olyan 2-3 hét. Ugyhogy van remény :) Egyébként ez úgy néz ki, hogy egy ilyen gyurmára hasonlito anyagot nyomnak bele a szádba, mármint külön az also fogsorodra és kulon a felsofogsorodra nyomkodják, aztán az egy kicsit megköt, és kiveszik. Nem vészes a folyamat, de nem is kellemes. Én ezt a mintát késobb megkaptam kézbe is, vicces volt ahogy gyakorlatilag a kezemben tarthattam a fogaimat :D De amugy keress rá a neten, szerintem találsz képeket, ugy jobban el is tudod képzelni :)
2017. nov. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, láttam már ilyet.Köszönöm szépen a segítséget!! :)
2017. nov. 28. 06:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják felrakni mert mintát kell előtte venni. Én már nem is emlékszem mennyit kellett várnom, rég volt.
2017. nov. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm!
2017. nov. 29. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!