Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után duzzanat és...

Foghúzás után duzzanat és szájzár, hogyan egyek, igyak?

Figyelt kérdés

2 napja be volt dagadva, elég komoly gyulladás volt, még lázam is volt, a nyirokcsomóra is ráment a duzzanat, aztán fogorvos kihúzta, 4. napja szedem a dalacint, és ugyanakkora a duzzanat, és nem nagyon tudok enni

mit csináljak feszitgessem, vagy van erre valami gyógyszer?


2017. dec. 8. 08:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
3 napja volt bedagadva és a 3. napon húzta ki, kinyomta utána a gennyet, és azt mondta gyorsabban fog gyógyulni mostmár
2017. dec. 8. 08:02
 2/13 A kérdező kommentje:
ja és napi 3 dalacint irtak fel, nem kevés az? 4nap után még meg van a fele..
2017. dec. 8. 08:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amikor kihúzták a bölcsességfogam én is nehezen tudtam enni és egy hétig úgy fájt mintha kiakart volna szakadni az arcom a helyéről. Nekem is valami gyulladás volt mert ugyanúgy ráment a nyirokcsomómra. Sajnos a fog ilyen. Borogasd és kamilla teával öblögess óvatosan. Ha a dalacin nem használ próbálj flectort.
2017. dec. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Én mondjuk már a 2. napon legalább felhívtam volna a fogorvost.

De gondolom mazochista vagy, hogy inkább tőlünk várod a megváltást.

2017. dec. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

az a kenegetős flector? amit pl sportsérülésnél kell használni? az jó?

2-es sajnálom hogy ekkora szemét vagyok, bedagadt, volt már ilyen máskor is, akkor 2 nap alatt le is ment, most nem igy elmentem fogorvoshoz, mivel kinyitni nem tudtam a számat szét kellett feszitenie és majd beszartam, aztán húzásnál megint szét kellett fesziteni és megint majd beszartam, aztán hazakullogtam mivel 5 órámba telt a 20perces fogászat mert nem a városban élek, a körzeti fogorvos meg meg se nézte csak annyit mondott ő ezt nem csinálja meg menjek szájsebészetre

2017. dec. 8. 08:52
 6/13 A kérdező kommentje:
úgyhogy ha nem tetszik egy segitség kérés, akkor tartsd meg magadnak a vélemyéned, engem szivat itt a körzeti fogorvos meg a háziorvos állandóan a szärságával, ha nem tudsz hasznos választ irni, akkor ne is irj, nem azért van az oldal
2017. dec. 8. 08:53
 7/13 A kérdező kommentje:
ja és a fogorvos azt mondta ne öblögessem semmiképp, akkor ez csak 1 napig érvényes szabály?
2017. dec. 8. 09:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Úgy öblögess hogy a szádba veszed és mondjuk mintha bólogatnál. Csak hogy érje a kamilla. Ne zubogtasd semmiképp. Utána meg csurgasd ki a szádból.

A Flectorból pedig a por kell. Amit vízben oldasz fel. De azt csak orvos írja fel. Nekem az segített akkor is és most ispedig most kitörtek a fogaim és szétzúzódott az arcom.


Ez az: [link]

2017. dec. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És öblögetni ne öblögess mert ha kijön a seb vagyis a vérdugó akkor cseszheted mert visszagyulladhat és nehezebben gyógyul.
2017. dec. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

4 nap eltelt, már lehet óvatosan öblögetni. Kenni ne kend semmivel (a sebet semmiképp és kívül is csak ha még gennyes a duzzanat, de az jó esetben a foghúzáskor már kiürült). A hűtés nagyon jó ilyenkor. Napi 3x10 perc jégaku (vagy bármi amit a fagyasztóban találsz).

Erősebb fájdalomcsillapítót csak orvos írhat fel, e nélkül max. cataflam dolo-t tudsz szedni. Fogfájásra a cataflam vagy a flector a legjobb, mivel gyulladáscsökkentő hatásuk is van.

Ne feszegesd, csak rosszabb lesz tőle. Sokkal inkább pihentetni kéne.

A fogorvosokról annyit, hogy míg egy magándoki nyugodt szívvel fogad akut beteget szinte bármikor (a rendelés végén is, legfeljebb ügyeleti felárat kér érte), addig egy körzetisnél ez nem így van. Hiszen időkorláttal dolgozik, ami azt jelenti hogy még aznap a kiírt rendelési időben kell felvennie a beteget a gépre és meg van szabva hogy egy hónapban összesen hány percet dolgozhat (a rendszer minden tevékenységhez minimum időt számol, pl. 5 perc szuri, 10 perc fogúzás, 5 perc vérzéscsillapítás...). Ha túllépi az időkorlátot vagy túl későn írja be a beteget, azért büntetést kap (nem csak hogy nem fizetik ki az adott kezelést, hanem a fogorvossal fizettetik ki).

Ettől függetlenül nincs annál rosszabb - akár magán, akár körzetis rendelésről van szó - amikor a betegnek már az x. napja fáj a foga meg már 2 napja fel van dagadva és úgy jelenik meg. Hacsak nem egy impactált 8-asról van szó - bár rendszeres fogászati kontrollal ezt is időben ki lehet szűrni, akkor szinte biztos hogy már évekkel ezelőtt is volt probléma a foggal (szuvas volt, fogköves volt...). Nem igaz hogy nem lehet fájdalommentesen ellátni egy fogat, csak ehhez időben meg kell jelenni. Utólag a betegnek is fájdalmas, a fogorvos is megszenved vele, ráadásul annak is várnia kell aki időpontra jött.

2017. dec. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!