Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A 3 éve kíhúzott hátsó fogam...

Snoopy33 kérdése:

A 3 éve kíhúzott hátsó fogam helyén az íny húzodik vissza?

Figyelt kérdés
A csontom már másfél cm-je kiáll. Mit tegyek? Mit csinál a fogorvos ezzel a problémával? Biztos hogy a csontom, nem fog, mert ahhoz túl nagy, és a fogam rendben lett kihúzva.

2017. dec. 10. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmit nem csinál vele.

Illetve fogpótlást tud: híd illetve csapos fog. De ezt jobb lett volna azonnal, még friisen, mert elcsomtosodik, elsorvad a helye.

Nekem gyerekként húzták ki a hatos fogamat, de azért nem jártam így mert a többi fogam betöltötte a helyet, kb. 2 év alatt a torlódás is eltűnt.

Szóval csapos fog, de az kb. 100.000 fprint, de lehet már nem tudnak, esélyesebb. Vagy majd kivehető pótlás, illetve részleges kivehető pótlás.

2017. dec. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

első ez nem igaz: amiről te beszélsz az 8-10 éven belül következik be.

3 magánfogorvoshoz járok és 2vel beszéltem erről és azt mondták hogy 2 év az semmi (fogszabályzó miatt)

2017. dec. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig nekem 2 év alatt tűnt el a helye. Utána felül 2 évig fogszabim is volt.

Neki 3 év alatt járt így :(


De lényeg, a lényeg fogpótlást jobb minél előbb, azonnal készíttetni. Neki szerintem már nem igen tudnak majd.

2017. dec. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2 évig semmi gond nem volt vele, nem fájt és az íny is megvolt, januárban szültem azóta szép lassan kezdődött és egyre csúnyább. Nem gondoltam volna hogy elsorvadhat, mert makk egészséges minden fogam. :(
2017. dec. 10. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!