Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tudok tenni?

Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Olyanokra számítok, akik hasonló cipőben járnak. Egy ideje szöget ütött a fejembe a gondolat, főleg mióta a válásom óta újra ismerkedem, hogy sok nőnek talán rendkívül fontos a vonzó fogazat is.

Ezt magamról sajnos nem tudom elmondani, önhibámon kívül, de kezd zavarni a dolog. Az első gondom, hogy szüleim túl sokáig hagyták nálam annak idején a cumit és eléggé előre állóak a felső fogaim. Ez alaphelyzetben nem látszik szerencsére, csak ha nagyon nevetek. Nem is zavart sokáig, de most lehet hogy el fog szomorítani, már nincs mit tenni, fogszabályozásos korból már kijöttem rendesen :) Műtétet meg csak emiatt nem akarok.

A másik égetőbb gond. Egész gyerekkorom óta sárgák a fogaim. Nem vagyok ápolatlan, rendszeresen mosok fogat, soha sem dohányoztam, kávézni is csak 1-2 évig azóta újra leszoktam róla. Akármilyen fogkrémet próbálok ki, nem változik. Pedig nem a fogápolás hiánya miatt alakult ki, ezt bizonyítja, hogy 28 éves léttemre még 1 lyukas fogam sincs és nem is volt. De ez kezd zavarni, csak pénzem persze nincs drága fogfehérítésre, és lehet sok lánynak az ápolatlanság gondolata villan be...


2017. dec. 14. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem a kérdést. Fogszabályzót nem akarsz és fogfehérítésre nincs pénzed. Máshogy nem tudsz ezen változtatni. A fogszabályzó lenne kb (alul-felülre) 400 ezer és a fogfehérítés kb 60-100 ezer.
2017. dec. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van felnőtt kori fogszabályozás is, de ha fogfehérítésre sincs pénzed erre akkor pláne nem lesz. Sajnos pénz nélkül nem megy.
2017. dec. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Először nem a fogfehérítésen kellene gondolkozni. Fogkő eltávolítás és polírozás után jelentősen fehérebbek lennének a fogaid - ha ez után is még sárgának látod, akkor jöhet szóba a fehérítés (bár én feleslegesnek tartom, a természetes fogszín nem a vakító hófehér). A fogszabályzást sem kellene élből elvetni. Felnőtt korban is lehetséges (nyilván költségesebb, a TB kevésbé támogatja), sőt van már olyan módszer is ami a kisebb eltéréseket átlátszó sínekkel tudja orvosolni. Érdemes lenne egy fogszabályzós szakorvosnak megmutatni és legalább a lehetőségeket mérlegelni.
2017. dec. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jaj, mit rinyálsz?!


Komolyan, nemhogy örülnél, hogy egészségesek a fogaid!


Sok kordobelinek már igencsak problémás a dolog, tömések, pótlások is akár... ne nyávogj a SEMMIN!


Fogszabályoztatni most is lehet, és szedesd le a fogkővedet meg políroztass, rögtön nem lesznek sárgák.

2017. dec. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem csalódtam a "honfitársaimban", basszus ebben az országban nem lehet választ kapni kötekedés nélkül? Ennyi törlök erről a r*hadt oldalról elegem van hogy nincs egy normális ember sem...
2017. dec. 16. 23:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell besértődni, kaptál normális választ is a kérdésedre. Az volt a kérdésed, hogy mit tudsz tenni. Le lett írva, hogy fogszabályozás és fogkő eltávolítás.
2017. dec. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!