Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogamat igy tudom potoltatni?

A fogamat igy tudom potoltatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Azzal a problemaval kerestelek fel titeket kedves valasz adok, hogy van az elso ket fogam ami nagyon kiall. Eddig nem zavart de most hogy baratnom van, szeretnem megcsinaltatni.

Voltam vele orvosnal, azt mondta hogy fogszabalyzot nem tud felrakni, mert ahoz tulsagosan kifele all. Nem tudtam bele torodni ezert utana neztem iterneten mit lehetne tenni, es ratalaltam a fogpotlasra. Arra lennek kivancsi hogy az megoldhato e, hogy ezt az elso ket fogam kihozzak, es potoljak ugy hogy rendezett legyen, es ne alljon kifele.

Legfokeppen azok valaszat varom, akinek csinaltak mar ilyesmit.


Koszonom a valaszokat.

Ja, es boldog uj evet minden kedves olvasonak,valaszadonak



2018. jan. 3. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

Szia

Szerintem az implantátum lenne a legjobb, de az elég költséges és eltart egy ideig. Hiddal is megoldható, de akkor meg lekell csiszolni a szomszédos fogakat és szerintem ne tegyél tönkre jó fogakat ezzel.

Neked is BÙÈK!

2018. jan. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom a gyors valaszt
2018. jan. 3. 10:58
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Már elnézést, de ÉRTELMES fogorvos ezért NEM fogja két egészséges - pláne front - fogadat kihúzni :D


Nincsen ő meghülyülve, keress egy JÓ fogszabályozóst, hidd el, ő megoldja.


De most gondolj bele, 2 hónapig fogatlanul fogsz mászkálni, vagy miaszar? :D

2018. jan. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

lehidalok... :D

nem hogy keresnél másik orvost, neeeem, inkább kihúzatnád a saját fogaidat...

hidd el, nem lesz ugyanolyan az implantátum, mint az eredeti, főképp, ha véletlenül letörik és mehetsz újból és újból pótoltatni, egy vagyont elvisz

inkább keress másik fogorvost, hogy mit mond...

2018. jan. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy itt 2 megoldás lehetséges, de a fogorvos megtekintés után tudja eldönteni, melyik a járhatóbb út. Vagy fogszabályozás (bár ez a korodtól is függ), vagy a fogkorona lecsiszolása után az új koronát megfelelő helyzetbe hozva ráhúzza a megmaradt csonkra és akkor megmaradnak a foggyökerek is.
2018. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van.. felkeresek es masik orvost meghallgatom mit mondd es lesz ami lesz
2018. jan. 3. 11:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Mennyire állnak ki? Mutas képet, lehet több fogorvos véleményét is ki kéne kérni
2018. jan. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az 5. válaszoló nagyon jól leírta. Viszont figyelembe kell venni hogy mi okozta a fogak előreállását (nyelvlökéses nyelés, progénia...) - ettől függően esélyes hogy a fogszabályzás elkerülhetetlen, akkor is ha koronával vagy héjjal rendbe lehetne hozni az esztétikát.

Ezt úgy értem hogy bár a fogak dőlésszögét (a korona és a gyökér által bezárt szög) ki lehet javítani elcsiszolással és korona vagy héj felragasztásával, de ez nem hozza rendbe a hibás funkciót. Minden fognak megvan a maga helye, hogy harapáskor hol érintkezik a másik fogsorral. Ha ez nincs rendben, akkor rendellenes kopás keletkezik mind az érintett fogakon, mind az állkapocsízületben, illetve rengeteg más következménnyel járhatnak (plakkretenció, emésztési zavarok, beszédhiba, idegbecsípődés a főidegnél, kattogó és könnyen kieső állkapocs...).

2018. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mielőtt kihúzatsz bármi első fogad mindenképp menj el vagy 3 vagy több fogszabályzóshoz is. Nem kell egymásról tudniuk.


Nekem is borzasztóan álltak. 3 hónap alatt szinte nagyszerűen néztek ki, de még most 13 hó múlva is fenn van a szabályzó. 29f

2018. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben megfogadom a tanacsaitokat koszonom mindenkinek
2018. jan. 4. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!