Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire számitsak a szájsebészete...

Stewie200 kérdése:

Mire számitsak a szájsebészeten? (Gyökér eltávolitás) Fájdalmasabb mint mikor gyulladt fogat húznak?

Figyelt kérdés
Sajnos röntgen meg minden nélkül engedtem kihúzni a gyulladt fogamat még az ősszel, vagyis inkább kiverték..mert nem jött ki a gyull. miatt... bírom a fájdalmat, de ez még a láb töréseimnél és műtéteimnél is rettenetesebb volt, majdnem sikerült elájulnom közben. Utána (tudom, későn) átmentem magándokihoz Aki megállapította hogy a “kedves” doktornő beletörte a gyökeret, jó kis lecseszést kaptam hogy csak minden nélkül engedtem ezt.. mondta h sajnos keresnem kell egy szájsebészt, csak ő tudja kiszedni. Mára kaptam időpontot és nagyon félek hogy megint ájulás környékén leszek a fájdalomtól :( akinek volt ilyen az írja le hogyan zajlik stb.. megint 2 hétig nem fogok tudni normálisan enni?
2018. jan. 11. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem leszel, amíg az sztk-sok hentesek, magándokikkal smmi baj.


Elérzéstelenít, semmit nem fogsz érezni és én harmadik nap már ettem másik oldalon mindent, mandulát is. :)


Aznap lejegeltem a húzott oldalt, meg négy napig szedtem a gyulladáscsökkentőt, biztos ami biztos, és semmi komplikáció nem volt.

Pedig gyulladt fogat húztak (igaz, 5 injekciót kaptam, és csak a gyulladt gyökérnél éreztem, hogy kicsit tompán lüktet, ahogy vési-fúrja :D ).


Nyugi, ha félsz, akkor vegyél be egy enyhe! nyugtatót, de nem lesz semmi baj.

2018. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszi a megnyugtato valaszt. Nekem csak gyokeret kell kiszedjen, ja es nem sztk-ba megyek.
2018. jan. 11. 10:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Az seperc alatt megvan, nekem 45 perces műtéttel tudták csak kibányászni a fogamat :D


Először paráztam - bár a doki kezdetnek rám nézett és: "lélegezzen mélyeket, képzelje magát egy virágos rétre..." :D, aztán már rohadtul unatkoztam közben.

2018. jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne félj, az sztk és a magándoki ég és föld. Rendesen el fog érzésteleníteni, semmit nem fogsz érezni. Egy jó szájsebész hamar kiszedi. Bátorság! :)
2018. jan. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valóban gyulladás esetén kevésbé hat az érzéstelenítő. De ha nincs gyulladás, akkor nem fog fájni egy gyökér eltávolítása sem.


De egy gyökér eltávolítása azért nem ér fel egy szívtranszplantációval, úgyhogy ne izgulj! ;)

2018. jan. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Túléltem :) jelenleg csak akkor fáj ha eszek/hajolok meg néha belüktet de amúgy elviselhető.
2018. jan. 13. 09:52
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
En nem tudom ki hol el, de nalunk az osszes sztk-s sajszebes nagyon rendes. Nyilvan nem fogja azt a fogat egy oraig huzni ami meg van fel ora alatt is, de en semmit nem ereztem belole, adnak rendesen erzestelenitot. Tobbszor is atestem rajta, mindegyiket masik szajsebesz csinalta, de egytol egyig kedvesek es profik voltak, fajdalmat sosem ereztem, kb 25-30 perc alatt megvoltam....de nem hiszem hogy mashol ne lennenek jo, odafigyelo orvosok sztk-ba, anyukamnak is csinaltak, es 5 orvosbol akiknel jartunk minden szuperul ment. Ettol fuggetlenul maganorvos mindig a legfajdalommentesebben csinalja es ugy ahogy a paciens keri, ha 2 ora akkor 2. Fizetsz is erte eleget, egeszen biztosan nem fogsz erezni semmit, ha meg igen, szolsz, es ad meg erzestelenitot. Igen, utana fog fajni, de en inkabb 5 napot mondanek 2 het helyett, az nagyon sok, akkor inkabb mar csak kellemetlen, es bizonyos "mozgasnal" faj, nekem beszed kozbe nem is fajt, csak ha eppen egy falat kerult oda, amugy meg se ereztem. Ha hetek utan is faj, menj visssza mert akkor gond van. Sok sikert;)
2018. jan. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
No para.Nekem 8 gyökeret szedtek ki és varrták össze 20 perc alatt.Semmit se éreztem.
2018. jan. 15. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!