Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bright White peroxid mentes...

Bright White peroxid mentes fohfehérítésről vélemény, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Hamarosan leveszik a fogszabalyzom es elegge besargultak igy szeretnek venni majd egy ilyen keszletet ha jo...valaki azt mondta nekem h fel-egy ev alatt vissza sargul az eredeti szinere ez igaz?

2018. jan. 14. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez csak optikai fehérítő, aranyáron.

Fogorvoshoz menj utána, ő többet tud tenni, és nem csak látszólag fehérítí, hanem "javítja" is.

2018. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bedőltél a parasztvakításnak. A Bright White sodium perborát monohirdátja (amit elvileg a peroxid helyett használnak) a nyálban lévő vízzel hidrogén peroxidot alkot. Ez a hidrolízis.

A fogszabályzó levétele után azonnal leszedik a fogkövet és alaposan végigpolírozzák az összes fogat. Kétlem hogy utána is ugyanolyan sárgának fogod találni a fogaidat.

2018. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ohh koszi

Es nincs valamilyen mas fogfeherito ami nem marja le a fogzomancot?

Mert a fogorvosirol azt hallittam h utana meg napokid fajni fog

2018. jan. 15. 14:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Pedig a fogfehérítésnek pont az a lényege hogy a zománcból kimarja a színező anyagokat. Lehet váltogatni a módszerek között, de végülis mindegyik ugyan azt csinálja.
2018. jan. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akk miert mondjak annyian h az milyen rossz?
2018. jan. 16. 07:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én a Budapest Dental-ba járok, szeretem őket.

Ők is vállalnak fogfehérítést.


"A Beyond fogfehérítő technikája teljesen biztonságos. Az eljárás során alacsony hőfokú fényt alkalmazunk, így az nem irritálja a fogidegeket. A fehérítő folyadék vízben oldódik, nem roncsolja a fogakat és a fogzománcot. A fehérítő kémiai szinten a színanyagokkal lép reakcióba a zománc szövetével nem. A kezelés előtt precíz ínyvédelemről kell gondoskodni, így az íny sérülése elkerülhető."


Nyugodtan keresgélj, hogy melyik fogászat melyik módszert alkalmazza. De az otthoni fehérítést felejtsd el, csak optikai tuning, többet ártasz vele, mint amennyit használ.

2018. jan. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Okes koszi

De egyebkent csak kivancsiagbol az otthoni optikai elmulik? Vagy az mar olyan...

Es a fogaszati?

2018. jan. 17. 15:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Mind a 2 elmúlik, de a fogorvosi tovább bírja. Ja, meg persze ha már ott vagy megnézik a fogaid, ha esetleg gond van, akkor azt még időben tudod kezeltetni.

Rengeteg múlik azon mit eszel/iszol. Például a kávé, koffein, kóla, sötétebb ételek szinezik el a legjobban a fogakat. Na meg ha nem mosod rendesen, rendszeresen. Fogselyem is egy csoda, azt is érdemes használni. Szájvizekből a Corsodylt ajánlom, az alkoholmenteset.

Én azt javaslom, az otthoni fogfehérítést hanyagold, iszonyat drága, amelyik olcsó az meg semmit nem ér. Figyelj mit eszel/iszol, évente egyszer fogorvos, rendszeres szájhigiénia, és szépek lesznek a fogaid.

2018. jan. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A Beyond fogfehérítő technikája teljesen biztonságos. Az eljárás során alacsony hőfokú fényt alkalmazunk, így az nem irritálja a fogidegeket. A fehérítő folyadék vízben oldódik, nem roncsolja a fogakat és a fogzománcot. A fehérítő kémiai szinten a színanyagokkal lép reakcióba a zománc szövetével nem. A kezelés előtt precíz ínyvédelemről kell gondoskodni, így az íny sérülése elkerülhető."

Megint csak parasztvakítás. A zománcnak nincs szövete: 96%-ban ásványi anyag, a többi víz és fehérje. Az ásványi anyagok a külső felszínről könnyen kioldódnak, ezért rendszeres remineralizációra van szüksége (fogmosás). Bármi ami a színanyagokat képes a zománc legmélyéről kioldani, az viszi magával a felette lévő ásványokat is. Ha a 96%-ból kivonjuk az egész zománc 50%-át, az azért jelentős szám. Ugyan ez történik a szuvasodás kezdetén is: az ásványi anyag hiánytól fehér folt alakul ki a fogon (makula cretosa - krétafehér folt), amin keresztül a baktériumok fokozatosan elérik a dentint, a foganyag felpuhul és lemállik.

Kérdés: ha a fehérítő a zománc "szövetével" nem lép kémiai reakcióba, akkor mi szükség van az íny védelmére?

2018. jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9. vagyok. A kérdésem költői kérdés volt. El lehet gondolkodni rajta.
2018. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!