Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jól tudom, hogy egy jó gyökért...

Jól tudom, hogy egy jó gyökértömés után nem szabad a fognak hónapokig érzékenynek lennie, hanem max.1-2 hétig? Szóval ami hónapokig érzékeny az az is marad és csak rosszabbodni fog.

Figyelt kérdés

2018. jan. 21. 04:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen. De már pár nap is elég ahhoz, hogy eltávolítsák.
2018. jan. 21. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondja a fogorvosom, hogy várjunk pár hónapot, mert kell annyi hogy lemenjen a gyulladás róla. Akkor vagy hazudik vagy ennyire hülye hozzá. Én az elsőre tippelek. Hogy érted, hogy elég pár nap hogy eltávolítsák? Valamelyik fogorvos ennyire húzáspárti?
2018. jan. 21. 04:32
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem majd fél évig volt érzékeny, pedig nem is volt nagy tömés. De már elmúlt és a fogam sem halt el, örülök, hogy nem mentem vissza gyökérkezeltetni, mert kb minden ismerősöm azt mondta a környezetemben, hogy tutira azt kell. Hát mégse....
2018. jan. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jaj bocsi, most olvason, hogy gyökértömésről írtál. Ha nagy volt a gyulladás, annak de, kellhet több hónap is, mire teljesen eltűnik. Nem mondott hülyeséget.
2018. jan. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerintem az igen nagy és fájdalmas gyulladás aminek több hónap kell, de az enyém nem olyan volt. Szóval elrontotta a gyökértömést. Valószínűleg ez a legnagyobb öröme az életben, mert más nem jutott neki.
2018. jan. 21. 15:37
 6/13 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj, a több hónap valóban igaz. Nekem is egy kezelt rágófog majdnem egy évig ráharapásra még érzékeny volt, a másik oldalon kellett ennem. Én is azt hittem elrontotta, de valóban sok idö mire egy ilyen fog meggyógyul, a csontnak is vissza kell épülnie. Fontos, hogy fél év múlva menj el kontrollra (röntgen).
2018. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Neked meg valószínűleg az a legnagyobb örömöd az életben, hogy full laikusként felülírod vki tudását, ráadásul teljesen alaptalanul. Gondolom egy csődtömeg vagy, aki valójában semmihez sem ért és az ilyen összeesküvés elméleteiddel próbálod magadbak bebizonyítani, hogy milyen okos is vagy. Onnantól kezdve, hogy gyk-re volt szükség és gyulladás is van, az 2 infót mond el rólad: 1. nem tudsz fogat mosni 2. annyi eszed sincs, hogy időben elmenj orvoshoz és sima töméssel megoldja a dolgot, de legalábbis ne kelljen várni hónapokat a teljes gyógyulásra. Lehet, hogy az orvos hülye (leírásod alapján erre utaló jel nincs), de te biztosan az vagy egy nagy adag arroganciával megspékelve.
2018. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ti utolsó kettő szerintem fogorvos haverok vagytok, vagy legalábbis olyanok, akiknek érdeke fenntartani ezt a mocskot ami az egészségügyben folyik. Egy év után múlt el az érzékenység? Nos ez érdekes. Nagyobb műtétek után jön helyre az ember egy-két hónap alatt. Egy gyulladt gyökércsúcs ha steril töméssel van ellátva max. másfél-két hét. Amúgy meg fogat mosok rendesen, szájvizet használok és ott voltam ezzel a foggal időben hogy ne kelljen gyökérkezelni. Mert nem volt begyulladva. Bár ne lettem volna ott. Most legfeljebb ugyanúgy itt lenne ez a fog a számban szuvasan, de nem így, egy rossz gyökértöméssel. Kicsit igaz hidegre érzékeny volt, arra használtam volna legfeljebb amin-fluoridos szájvizet, az pont ezt mérsékli. Igenis ezek a tetvek félrekezelik és kizsebelik az embert, a problémáján meg legfeljebb rontanak, de javítani nem javítanak.
2018. jan. 21. 22:56
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát úgy látom rászorulsz a felvilágosításra! Egy gyökérkezelés mindig kétes kimenetelű, ugyanis az orvos munkája mellett minden a biológiára, azaz a te immunrendszeredre van bízva. Tökéletes gyökértömés mellett is előfordulhat, hogy a gyulladás továbbra is fennmarad. Illetve rosszul kivitelezett gyökértömésnél is lehetséges, hogy a fog meggyógyul! A helyzet az, hogy a fogászatban nem minden fekete vagy fehér! Csak az olyan csökevényes inteligencival, amellé pedig rettentő tudálékosságal rendelkező egyének szídnak egy olyan munkát, amelyről valójában halvány lila gőzük sincs. Én sem megyek oda egy kőműveshez és kötözködöm vele, hogy mit miért, és hogyan csinál. Egy fogorvos hat évet jár egyetemre - oda, amit te hírből sem ismersz - emellett pedig felesküdött az egészség védelmére. Az Isten mentse meg a fogorvosokat tőled!
2018. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Először is, az esküjüktől röhögnöm kell. Egyetemre meg én is jártam, ismerem a magyar felsőoktatást, de az most nem tartozik ide. Az immunrendszer meg valóban befolyásolja a gyógyulást, de akinek működik, és sterilen le van tömve a gyökér, annak el kell múlnia a gyulladásnak, nem pedig rosszabbodást kell éreznie, mint pl. én. Ja és ezt a fogat nekem úgy gyökérkezelték hogy ok nélkül. Ennyit erről, meg a fogorvosokról. Gondolom te is egy vagy közülük. Tőletek mentse inkább az Isten az embereket.
2018. jan. 22. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!