Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet váltani körzeti fogorvost?

Lehet váltani körzeti fogorvost?

Figyelt kérdés
A körzeti fogorvos, ahová tartozom már másodszor cseszte el a tömésem, hanyag és bunkó is ráadásul. Nem fúrt ki rendesen a szuvas részt, hanem rátömött és 1 hét múlva meg jól begyulladt a fogam. Erre a szájsebészetre akart küldeni, hogy ki kell húzni. Privát orvoshoz kellett mennem, ahol kiderült semmi baja nem lenne a fognak, ha normálisan betömi, mert amúgy a gyökere egészséges. Még lenne jó pár tömésem, legalább 4 fogamat be kellene tömetnem, de ennél a privát orvosnál 15 ezer egy tömés és nincs rá most felesleges 60 ezer ft-om. Fogtömésre, ami elvileg ingyen lenne ha a körzeti orvoshoz megyek, mert a TB támogatja. Lehet fogorvost váltani?
2018. jan. 31. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Erről nem tudok. De furcsa hogy 15 ezer egy tömés. Nálunk debrecenbe 5 ezer és az is pontosan ugyan olyan jó.
2018. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk nem fogad el másik körzeti, csak akihez tartozunk, de kérdezz rá az orvosra. Bár lehet olyankor majd pénzt kér érte.


Sajnos ilyen árak vannak, nekem a legolcsóbb tömés idáig 10ezer Ft volt.

2018. jan. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A körzeti fogorvos nem úgy működik, mint a háziorvos. A háziorvost szabadon megválaszthatod, a fogorvost nem, ott vagy a hivatalos körzetihez mész, vagy magánúton veszel igénybe szolgáltatást. Én annak idején át akartam jelentkezni másik fogorvoshoz, mert azt hittem, át lehet, de ő mondta (mármint az új), hogy nem ez a rendszer, nem lehet átjelentkezni. Teszem hozzá, én nem magánklinikára járok, hanem a szomszédos falu körzeti fogorvosához, magán úton...

Úgy tud átvenni egyébként, ha van ideiglenes lakcímkártyád ahhoz a körzethez, ahol ő rendel.

2018. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!