Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogak egészsége, fogszabályzó?

Fogak egészsége, fogszabályzó?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár éve volt kivehetős fogszbályzóm, de sajnos hülye voltam és abbahagytam. Most 17 éves vagyok és újra szeretném lehetséges ez? Meg sajnos a fogaim napi 2x-i mosás ellenére hajlamosak a lyukasodásra, pedig szájvizet is használok. Édességet és szénsavas üdítőket, nagyon ritkán iszok, ugyhogy nem tudom mitől lehet. Lehet hülye kérdés, de van erre valami vitamin, ami a fogak egészségét szeretné megőrizni és erősíti őket, vagy valami?:D Köszi a válaszokat előre is.:)

2018. febr. 13. 20:28
 1/1 Ignis Subdialis ***** válasza:

1) Érdemes aminfluoridos fogkrémet használni. A nátrium- (sodium) fluorid a legtöbb fogkrémben csak dekoráció, mert kívülről nem tud beépülni, de az aminfluorid egy olyan formula, ami tényleg képes erősíteni a fogat. Persze drágább - nyilván. Egyébként azt mondják, hogy a fogak egészsége: genetika. Fogszabályzó pedig simán újrakezdhető, akár felnőtt korban is.

2) A másik, ami szintén tud hatni az újabb kutatások szerint, a xilit ( [link] ). Sajnos egyszerre aminfluoridos-xilites fogkrém még nincs, de vehetsz pl. xilitet és vízben oldva fogmosás után ugyanúgy öblögethetsz vele, mint szájvízzel. Vannak xilites rágók is, de ezek szintén drágábbak, kivéve a Lidl/Aldi láncokban van néha szimpla rágó xilittel.

3) Belülről a D-vitamin támogathatja a fogaid egészségét ( [link] ), de mivel D-vitamint ebben az időszakban úgyis szedni kell, így maradj szerintem az ajánlott napi 1500-2000 NE-nél, csak ne hagyd abba tavasszal.

+1 Még egy trükk: elektromos fogkefe. Egy egyszerű, pulzáló mozgást végző elektromos fogkefe csodákra képes a fogtisztításban. Egyrészt a legtöbb méri a 2 percet, ami a javasolt minimum fogmosási idő. Másrészt olyan mozgást végez, ami nem koptatja ki a fogaidat itt-ott, ugyanis kézi fogmosásnál megvan ennek a veszélye, hogy mindig ugyanúgy húzogatod a fogkefét és meggyengül a fogzománc. Harmadrészt a legtávolabbi helyeket is eléred vele és elég csak odadugni a fejét, az meg körbesikálja a fog teljes felületét. Végül - nagyon alaposan tisztít, fogkefével nem lehet ilyen professzionális munkát végezni. Drogériákban lehet sajátmárkás készülékeket kapni 4-8000 Ft-ért.

2018. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!