Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzatnád vagy megpróbálnád...

Kihúzatnád vagy megpróbálnád halasztani?

Figyelt kérdés

Az egyik felső panaszmentes lyukas fogamat a fogorvos betömte,ami utána fájt, érzékeny lett hidegre.Megkezdte a gyökérkezelését röntgen nélkül,majd nem találta meg a foggyökeret.Azt mondta a teljesen szétfúrt fogamnak nagyon mélyen vannak a gyökerei, össze vannak szűkülve,egy régebbi gyulladás miatt(sose fájt) és nem átjárható a gyökércsatorna, ezért elküldött a szájsebészetre, hogy műtsék ki.

Oda kaptam is időpontot holnapra, viszont lebetegedtem, gondolom így nem csinálják meg a beavatkozást.(majd holnap kiderül)

A fogorvos úgy küldött a szájsebészetre, hogy mivel teljesen szétfúrta, nagyon fájni fog, és ne halogassam a műtétet.A többi fogammal(tömés)is csak akkor menjek vissza, ha ezt kihúzattam.

Ami érdekes, hogy eleinte fájt,hidegre érzékeny volt,ez mára megszűnt.Direkt kipróbáltam hideg vízzel, és kocogtatással is, de nem okozott panaszt,tudok vele rágni is.Tudom, hogy ne várjak csodát,nem gyógyul meg magától, de biztos sürgősen húzni kell?

Sztk-s fogorvos,nagyon kedves egyébként.Volt olyan fogam,amiről megmondta, hogy nincsenek a gyökérkezeléséhez eszközei,menjek magánba,tehát korrekt volt.

A szájsebészeten megkérdeztem, hogy biztosan nem lehet e megmenteni, de nem kaptam rá egyértelmű választ, csak hogy nagyon szét van fúrva, nem látszik jól.Van olyan orvos, aki saját felelősségemre betömi ezt a fogam? Köszönöm annak, aki elolvasta ezt a vekengést.


2018. febr. 15. 23:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Először is én elmennék egy jó fogorvoshoz aki szájsebész is egyben. Ő majd megmondja mi a teendő és lehet gyökérkezelni is tudja!

Legutolsó legyen a húzás.

Ha hidegre érzékeny az nem olyan nagy baj mintha melegre lenne.

2018. febr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!