Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a tejfog kihúzása?

Fáj a tejfog kihúzása?

Figyelt kérdés

2018. febr. 19. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. febr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 18-20 évesen húzták az utolsó tejfogamat. Észre se vettem és már kint volt, pedig nagyon féltem tőle :)
2018. febr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem fáj, a tejfognak nincs gyökere.
2018. febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A tejfognak nincs gyökere? Akkor szerinted mi a mária v*laga tartja bent egészen a fogváltásig?

Amikor a maradó fogak elindulnak, akkor a tejfog GYÖKERE elkezd felszívódni. Ez az, amit az ember 6-12 éves kora között úgy vesz észre, hogy mozog a foga. Igen, amikor akkor kiesik, már azért történik, mert nincs mi helyben tartsa, hiszen a gyökere felszívódott. Vannak esetek, amikor ez nem történik meg, például hiányzik a maradófog csírája, vagy ektópiásan nő, tehát a homológ tejfog mellé, így a tejfog is megmarad. Ilyenkor előfordul, hogy eltávolítják a tejfogat (előbbi esetben ha lehet, akkor persze megtartják, hiszen nincs helyette másik), akkor a húzás egy maradófoghoz hasonló. Nekem bölcsességfogamat távolították el, nem fájt egyáltalán, a szuri sem több, mint egy kis csípés.

Egyébként tartottam előadást 7 éves gyerekeknek szájápolásról, érdekes módon ők összerakták, hogy nem a szentlélek tartja a helyén a tejfogat, hanem pontosan ugyanúgy, mint a maradófognál a gyökér, nem teljesen értem, hogy felnőtt embereknek hogy nincs annyi eszük, mint 7 éves első osztályos kisgyerekeknek. Ebből amúgy logikusan következik, hogy a szuvas tejfog pont ugyanannyira lehet fájdalmas és veszélyes, mint a maradófogaknál, tehát ha valaki ilyet tapasztal a gyerekénél, akkor nem az a megoldás, hogy "jól van az úgy, majd kiesik és amúgy sincs gyökere", hanem fel lehet keresni a gyermekfogorvost, aki nem véletlenül létezik.

Boocsi kérdező az OFF-ért, de mikor ilyen féltájékozatlan emberek válaszát látom, nem tudom megállni, hogy ne reflektáljak.

2018. febr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem fáj én mindet magamnak huztam ki 12 f
2018. márc. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!