Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás vagy héj lenne...

Fogszabályzás vagy héj lenne megfelelőbb?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, régebb voltam doktornál többször, mindig mondták kellene lentre fogszabályzó. Ehhez viszont egy fogamat ki kellene húzni. Olvastam a neten van az úgy nevezett lágyerőkkel dolgozó megoldás, itt láttam átalakításokat, ahol nem húztak ki hasonló esetben fogat.

Egészségesek a fogaim, csak sárgák egy kicsit, régen sok teát ittam.

Közben láttam az úgy nevezett porcelán héjakat. Bevallom őszintén először hülyeségnek tartottam, még most is, hisz nagyon mű hatást ad, hogy baromi szabályos és fehér, de találtam szépeket is azért na.

Hány fogra szoktak héjat tenni?

Tervem olyasmi lenne fogszabi, majd fehérítés. Ehhez jönnének még az állítási költségek például 1-2 évig. Nagyjából olyan 350 ezer kellene rá.

Így, ha belegondolok a végeredményem mindenképpen egy szabályosabb és fehér mosoly lenne. Ami héjjal szerintem jobban kivitelezhető lenne, de mégis tartok tőle mű lenne nagyon...

Héjról mik a tapasztalatok?



2018. febr. 24. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha szarul teszik fel, lejön, és nem rágásra van kitalálva :)
2018. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ilyenről nem hallottam. Porcelánt néztem, de valószínűleg ki fog esni a keretemből.
2018. febr. 24. 20:48
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. Az az eltérés, ami már rögzített készülék felhelyezését kívánja, az biztosan nem korrigálható ezekkel a lehelet vékony héjakkal. A fogszabályozásba egy 10 évvel ezelőtt újra divatba jött a “semmit nem húzunk” koncepció, ami azért hülyeség, mert ha nincs hely, akkor nincs hely. Egyszerűen van olyan ortopéd fogazat, hogy nem lehet másként korrigálni a problémát, csak foghúzással, majd rögzített készülékkel. Hogy te ebbe a kategóriába tartozol e, azt nem tudhatom, nem csak azért, mert nem látom a paramétereid, de fogszabályozó szakorvos sem vagyok. Erre a kérdésre csak ő tud válaszolni. Ha úgy erzed, a mostani orvosod megoldása túl radikális, hallgass meg másodvéleményt. Egy jó tanács: nem biztos, hogy a legdrágább, legfenszibb hely a legjobb.

Azt viszont nem értem, hogy ha tea okozta az elszíneződést, amit általában egy egyszerű polírozás is leszed, de legrosszabb esetben egy kis fogfehérítés is megold, akkor miért akarnál egy olyan megoldást, ami 1. mindenképpen igényel némi egészséges foganyagelvételt 2. leírásod alapján szinte bizonyosan nem oldja meg a fogszabályozási problémádat, mert csak nagyon minimális esztétikai eltérésnél használható ilyen indikációval a héj.

Esetleg keress olyan orvost, aki foglalkozik ivisalignal. Kb ahány hely, annyiféle elnevezés, tehát nem biztos, hogy ilyen néven találod majd meg, ez egy átlátszó sín, amit néhány hetente cserélnek. Csak kis eltérések korrekciójára használható, és nagyon motiváltnak kell lenni, mert napi 20 órát viselni kell, minden MINDEN étkezés után fogmosás+fogselyem, nincs kivétel. Ismerek olyan orvost, aki pont azért nem alkalmazza ezt a rendszert, mert az emberek többsége néhány hét után megunja, hogy napi 4-5x tisztítsa a fogait, már pedig a rendszer feltétele, hogy ezt betartsa az ember. Árban amúgy kb ugyanannyi, mint egy rögzített készülék, szóval ha választani lehet, érdemesebb az utóbbit, mert az akkor is ott van, ha épp letört vagy és nem akarod.

Még egy jó tanács: én fogorvosnak tanulok, ezért tudok vmennyire hozzászólni a témához. De nem biztos, hogy egy random ember itt, aki ki tudja honnan szedi az információit, fog tudni neked releváns választ adni. Még akkor sem, ha leírás alapján nagyon hasonló problémája volt, mint neked, mert minden eset egyedi, nincs két egyforma kezelési terv. A kezelés megtervezése nem ér ott véget, hogy megbeszéljük, melyik fogad áll ki. A fogszabályozás az egyik legösszetettebb dolog az orvosláson belül, ha te nem is látod, lehet neked az állcsontozatoddal van a valódi probléma és abból fakad a fogazati eltérés, van egy csomó kezelés, amit csak bizonyos korig lehet alkalmazni, vagy - ahogy korábban írtam - egyszerűen az egyén hozzáállása miatt nem lehet bizonyos terápiát alkalmazni. Úgyhogy tényle, az lenne a legjobb, ha megkérdeznél még egy orvost, mert az külön neked és csakis neked tud kezelési tervet adni.

2018. febr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!