Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kérdések tapasztalt fogszabály...

Kérdések tapasztalt fogszabályzósoknak. E?

Figyelt kérdés

Nem rég kaptam fogszabályzót és lenne néhány gyakorlati kérdésem a tapasztaltabbakhoz. Nekem átlátszó (vagy fehér) fogszabályzóm van.


A doktornő azt mondta minden evés után mossak fogat és legyen nálam mindig fogkefe. Ez rendben van, de akkor nem mehetek majd el étterembe enni anélkül, hogy ne kelljen utána kimennem a mosdóba?

Egyelőre még érzékenyek a fogaim, fáj amikor rágok. Lesz majd olyan, hogy megtudjak enni egy szelet rántott húst mondjuk, vagy most 2 évig joghurton kell élnem?

Moziba ha elmegyek nem ehetek kukoricát sem, mert tele megy vele a fogszabályzó?


Ti egyébként mivel, hogyan tisztítjátok? Nekem adott a dokinéni egy csomós fog kefét ( vagy nem tudom mi a hivatalos neve), de nem tudom hol lehet ilyen venni. Gondolom nem fog minden hónapban adni egyet. Erről lenne szó:

[link]


Tudja valaki hol lehet ilyent venni, vagy rendelni? Több drogériában is kerestem, de nem volt másik márka sem.


Még egy kérdés: Kaptam harapás emelőt mert keresztharapásom van és most pösze vagyok... 4 hónapig lesz ez fenn a felső metszőfogaim mögött. Meg fogok tanulni normálisan beszélni, vagy 4 hónapig debilnek fogok tűnni? Elég kellemetlen pont nyáron, mikor az ember bulizna és ismerkedne.


Azt hiszem hirtelen ennyi. Előre is köszönöm a válaszaitokat.


22F


2010. jún. 8. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy nem tudok válaszolni, de nagyon klassz a kérdés. Én csütörtökön kapom meg a fogszabim, bár nekem fém lesz az egész. Előre félek. :( Ezen az oldalon sok jó információt olvastam, hátha te is találsz választ a kérdésedre. [link]

Kitartást!

2010. jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

szia.:)



tényleg nagyon klassz lett ez a kérdés sor.;)

hát.. nekem már 1 éve van fogszabályzóm, és azthiszem tudok neked segíteni.:)


elvileg minden evés után kéne fogatmosnod. de nem kötelező. én sem szoktam.. maximum akkor, ha érzem, hogy kaja van a fogszabályzó részeinél.. vagy fogpiszkálóval kiszedem.


egy ideig elég érzékenyek is lesznek. nekem is elég sokáig volt az.. de hónapok múlva, olyan rántott húst ehetsz majd, hogy ááh.. én minden kaját megeszek, fogszabályzóval is.. rágózni sem lenne szabad, de mégis rágózok. és semmi baja.:) mondjuk.. én nem nagyon szeretem a kukoricát, de azt is szoktam enni.. és az kicsit tényleg necces, mert eléggé darabos, és szépen ottmaradnak a darabok.. na akkor érdemes fogat mosni.;)



nekem is van ilyen fogkefém. de azt sajnos nem tudom, hogy hol lehet ilyet szerezni. kérdezd meg az orvosod.:) hátha tud segíteni.


jajj.. a harapás emelőt de gyűlöltem.. nekem is pontosan ez miatt volt fent.. te jobban jártál..:) nekem fél évig kellett avval a vacakkal a számban beszélnem.. az elején olyan pösze voltam, hogy alig tudtam normálisan elmondani egy normális mondatot. de 2-3 hónap alatt nagyon szépen meglehet szokni.:) akkor lesz furcsa, majd ha kiszedik.. ismét pösze leszel egy picit.:)


remélem segítettem.:)


14/L.

2010. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1. Nem gondolom,hogy ez létszükséglet,inkább csak esztétikai kérdés.Ha nem akarod,hogy ott figyeljen a húscafat vagy a saláta a fogszabon,akkor viszed a fogkefét.De ha nem mosod meg az étteremben se halsz bele.


2.Néhány nap múlva elmúlik az érzékenység.Menni fog az a rántott hús.


3.Kemény fogkefe+fogköztisztító.Bármelyik drogériában beszerezhető.Az általad linkelt célszerszámot még sosem láttam.


4.Ezt sajnos tovább dobom.Ha sokat gyakorolsz,talán nem leszel pösze.De ezt tényleg nem tudom.


+5.Bulizz nyugodtan pöszén is.Lehet,hogy pont jól áll az egyéniségedhez a fogszab.És nyugodtan mosolyogj és legyél vele tökös és magabiztos.Azt szeretjük.:P

2010. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Hát nekem úgy volt, hogy durván egy hétig fájt mikor felrakták(de még nem volt egy egész hét se, de kinek hogy...), utána mikor így havonta cserélik a gumit rajta nekem nem fáj, de egyik bnőmnek minden húzás után egy hétig fájt. : SSS

És amúgy nekem nem mondta a doktornő, hogy mindenhova vigyek magammal fogkefét, de ez sztem baromság amúgy...Szerintem elég csak mikor otthon vagy, hogy akkor minden kajálás után megmosod a fogd. =)))

Mert pl suliba is kicsit érdekes lenne, hogy a 10 perces szünetben 8 percig kajolok(mivel harapni nem lehet, így csak tépni tudom, az meg úgy kissé időigényes, meg stb.) és utána még gyors elszaladnék fogat mosni...végül is senki se nézne hülyének... xD

Ha étteremben vagy, akkor meg sztem elég ha egy nagy pohár vízzel leöblinted, hogy ne látszódjon a kajamaradék. xD

Én tulajdonképpen mindent eszek, na jó talán azokat a ragacsos cuccokat nem, amiket mondott, hogy nem lehet, pl gumicukor és társai, de egyébként mindent. =)

Nekem amúgy két fogkefém van. De egyik sem ilyen, az egyik majdnem olyan mint a rendes fogkefe, csak a közepében egy kisebb mélyedés van, a másik meg direkt a fogszabihoz van, ilyen kis cserélhető feje van, és azzal nagyon jól kilehet szedni az ételmaradékot a legkisebb zugokból is. : P

Oral-B Ortho brush:

[link]

A másikat meg a DM-ben vettem, ilyen interdentális fogkefének nevezik vagy minek. =)

[link]

(A harapás emelős dologban nem tudok segíteni, nekem olyanom nincs.)

16/L

2010. jún. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, nagyon hasznosak voltak. Természetesen várom mások válaszát, véleményét is!


Igazából azon gondolkodtam ma, hogy mennyire ennék egy Bigmac-et és elgondolkodtam, hogy most akkor 2 évig nem lehet? A másik dolog a ragacsos dolgokkal kapcsolatban. Pont a snickers a kedvenc csokim, ami kemény és ragadós, mogyoróval. :) na mindegy, ilyen apróságokról nem nehéz lemondani.


Egyébként nektek nem vett vissza az önbizalmatokból? Én úgy érzem nekem egy kicsit, bár inkább ez a harapás emelő miatt van, olyan hülyének érzem magam amikor meg kell szólalnom. :( No mindegy


Bocs, hogy fosom a szót, de ha már élőben nem beszélek... :) :P

2010. jún. 8. 22:43
 6/12 anonim válasza:

Ehh. szegénykém. hát... először amúgy én sem mertem mosolyogni, és az elején pár napig kicsit pösze voltam. xD

Mostmár teljesen hozzászoktam, mintha mindig is az életem része lett volna. =)

Amúgy azt hallottam, hogy a levétel a legrosszabb, eléggé tud fájni.. mondom akkor fel kell majd készülnöm rendesen lélekben...bár még messze van. ma van pont 10 hete, hogy fent van. =)

Amúgy sztem csak azért nem lehetne nagyon ragacsos dolgokat enni, mert nehéz kitakarítani, de egyszer-egyszer lehet azért engedni a csábításnak sztem. : PPP

22:31-es voltam. =)

2010. jún. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igazából nekem dobott rajta,én azelőtt nem mertem mosolyogni.

És az érzékenység tényleg nemsoká elmúlik,fejben már készülhetsz a "keményebb melókra":)

Néhány hét múlva már úgy megszokod,hogy észre sem veszed,miközben nyomatod a Snickerst.

És nyugodtan kérdezz még,engem itt mindig megtalálsz:P(tudod,tanulok érettségire:)

2010. jún. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ó, én vizsgákra tanulok itt meg facebookon. :) Amúgy (akiknek ilyen porcelán/műanyag/fehér/átlátszó van) így a hónapok, évek alatt ez elszíneződhet? Mondjuk a sörtől, vagy vízipipa füsttől? :D :D
2010. jún. 8. 23:08
 9/12 anonim válasza:

Faceboookfüggő :)))

Am, nekem 10 éve volt fogszabim, ettem mindent, kivéve a havi 1 húzás után. Rágás esélytelen... a Bigmac nem hatásos, sajtburger, csibeburger,, mcnuggets nyerő... :)) a harapásemelő kontra donaldék kajájával kapcsolatban viszont nem tudok nyilatkozni...de ha leszedték mehet(addig mehet a sültkrumplijuk, és a nuggets) :P

Az ismerkedésre ne legyen gondod, nem fog senki looseernek nézni... tudjuk ez egy átmeneti álllapot, nem úgy mint a bunkóság(persze ezt nem rád értem, csak nagy általánosságban beszélek)... Üdv!

2010. jún. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

szia:)

nekem most lesz 11-én 1 éve hogynincs fogszabályzóm :) 2 és fél évig volt fent . A tesómnak is voltés amikorő megkapta akkor alig tudod enni2 hétig én pedig már a harmadik napon *szilárd kaját ettem és rágóztam:D szóval emberfüggő szerintem :)a fogkefét amit linkeltél a gyógyszertárból szereztük be. Amúgy ha eleged van a joghurtból akkor reszelj le egy almát és bele háztartási kekszet, az állagaés a színe nem valami guszta de táplálóbb mint egy joghurt:D

2010. jún. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!