Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Átvert a fogorvos?

Átvert a fogorvos?

Figyelt kérdés

Másodszorra voltam a fogorvosomnál, mindkét alkalommal 2 fogamat tömte be. A négy fog közül három rendben is tűnik, a negyedik viszont olyan, mintha csak a tetejét kezelték volna. A belső és külső oldalán is rossznak tűnik, kívül kb. mustármag méretű fehér folt, belül pedig kicsit kisebb feketés, barnás folt van.

Tudom, hogy így látatlanban nem könnyű, de félek, hogy a fogorvosom bármit mondhat a dologról. (belül egyébként a nyelvemet is folyamatosan felsérti, tiszta heg az egész)



2018. márc. 21. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha felsérti a nyelved is akkor szólj neki vagy keress másik fogorvost akiben MEGBÍZOL!
2018. márc. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fogad azért lett szürkés színű, mert az elvékonyodott fogzománc helyenként áttetsző lehet, ahol "áttünhet" a sötétbb amalgán tömés. Ez a tömésfajta ingyenes a nagyobb fogak esetén.


Ha a tömés sikertelen volt, akkor előfordulhat, hogy túl éles a szélet például, és hogy felsérti a nyelvedet.


Erre saját rossz tapasztalatom is, van, egy bal alsó nagy fogat először véletlenül tönkretett a fogorvosnőm, majd megjavította, újratömte, de úgy, hogy a széle olyan éles lett, mintha egy penge lett volna a nyelvem mellett, mely folyamatosan, minden egyes mozdulatnál megvágta a nyelvemet. Lévén, hogy érzéstelenítés van a tömés közben, akkor az ember nem érzi, hogy rosszúl van tömve - Én magam sem éreztem. Visszamentem egy átalvatlan éjszaka után, és lecsiszolta pillanatok alatt gömbölyűre azt a részt, azóta nincs gond vele.


Haladéktalanul menj vissza vagy egy másik fogorvoshoz, akiben megbízol, és kérd meg, hogy csiszolja le (ez nem fájdalmas, sokszor érzéstelenítő sem kell hozzá, és megvan egy-két perc alatt). Utána, érzéstelenítő nélkül azonnal ellenőrízheted, hogy vág-e még, és ha nem, a probléma meg van oldva.

A nyelved rendbejön néhány hét alatt teljesen.

2018. márc. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy szeretném megérni, hogy akinek szemmel láthatóan fingja nincs a témáról, az tartsa meg a magánvéleményét és ne vezesse félre az itteni kérdezőt. Persze ez a 10millió orvos országában sosem fog eljönni, itt álmodik vmit a beteg, azt azt hiszi, hogy úgy van.

Amalgámmal már rendkívül kevés helyen tömnek, lényegében az anno berendelt anyagot használják el, de az is csak nagyon periférián, kisebb városokban sem divat már. A körzetes fogorvosnál minden fogmegtartó kezelés TB támogatott, így a fömés is, az esetek 90%ban pedig kompozitot használnak (köznyelvben ez a fogszínű tömőanyag), bizonyos esetben más anyagokat, de nem amalgámot. Ez, még egyszer: ingyenes. Úgyhogy kedves előző, frissítsd a tudásod, lehet nem csak ebben tévesek az információid.

Azt kifejezetten szeretem, mikor a fogorvos így cseszte el, meg úgy cseszte el az illető fogát, arról bezzeg nem szól a fáma, hogy a kedves beteg hogy és miért is rohasztotta úgy el a fogát, vagy egyáltalán hol szerezte kiváló fogorvosi képesítését, ami alapján ilyen arrogánsan meg tudja állapítani, hogy ki, mikor mit és hogyan cseszett el. Persze, van olyan, hogy tényleg elront vmit a fogorvos, de az esetek legnagyobb részében maga az eset volt olyan, hogy nem lehetett jobban megoldani, a páciensek negleganciájáról nem is beszélve. Beállítanak a fogorvoshoz, amikor éppen megviszket nekik, aztán a világon ők vannak a legjobban felháborodva, ha a kirohasztott ocsmány szájukból bizony nem egy fogat húzni kell, hogy egy példát mondjak.

Olyan meg igen, ezt nagyon ügyesen le tudtad írni kedves előző, hogy a szuri miatt nem lehet érezni, hogy milyen a tömés. Ez nem feltétlenül az orvos hibája, azon a kis p*csányi 1-2 milliméteres, sokszor tizedmilliméteres helyen maximum mikroszkóppal lehetne hibátlanul dolgozni, amit nyilván nem támogat az OEP, még röntgenre sem ad pénzt, az orvos saját zsebéből veszi, hogy közfeladatot lásson el. Nem kell ennek ekkora s*gget keríteni, vissza kell menni és szólni, hogy vmit nem érzel rendben és megcsinálja. Nem kell mindjárt vádaskodni, hogy ki mit rontott el, ha meg nem tetszik a munka, akkor lehet járni sok tízezerért maszek orvoshoz is. Amúgy meg, ahogy jelenleg áll az OEPes fogorvosok helyzete, könnyen eljön az idő, amikor nem is lesz más, csak maszek ellátás, olyan kevés támogatást kapnak (harmad annyit, mint egy háziorvos, miközben nyilvánvalóan 10x annyi csak az anyagköltsége egy fogorvosnak, és akkor még nem vett 10 millió forintért panoráma röntgent és további másfélért kisröntgent).

2018. márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves utánam hozzászóló. Amiket elmondtam, nem véletlenül írtam le. Első kézből (is) megtapasztaltam mindazt, amit leírtam, és most láss csodát! Maszek orvosnál, ahol fizetni kell.

Alapból azért mentem el hozzá, mert nem épp elég rossz tapasztalat lévén nem bíztam a körzeti fogorvosban, de nem csak Én nem, sokan nem. Elmentem egy helyi, jó hírű doktornőhöz, aki igen, az egyik fogammal annyira "erőlködött", és ráfeszült, hogy amikor lecsúszott a "kütyüje" a fogamról, akkor azzal a lendülettel akkorát csapott rá, hogy kiesett az előző tömésem. És ezekután, azt mondta, betömi ingyen. Namármost ez az ingyen tömés szürke színű tömést jelentett, és igen, úgy tömte be, hogy olyan lett a belső, nyelv felőli széle a fogamnak, mint a beretva. Nem kívánok neked egyetlen egy napot / éjszakát sem azzal a foggal, hidd el, nem a levegőbe beszélek, és igazán piskóta embernek sem vagyok mondható, aki nem bírja a fájdalmat.

Nos, igen, visszamentem, "és ennyi". Amikor visszamentem, akkor lecsiszolta, és akkor rendbejött.

Egyáltalán nem az ismereteimmel van gond. Errefelé igenis rutin még, hogy a szürke tömést alkalmazza, a fogszínű tömésért (hacsak nem frontfog) akkor keményen perkálni kell, magánrendelés esetében minden kezelésért természetesen megintcsak fizetni kell.

Meglehet, hogy Te magad fogorvos vagy, nem tudom, de látatlanban nyilatkozni arról, hogy mennyire hiteles, amit leírok, szerintem igencsak merész dolog, mert nem tudhatod.

Azzal egyetértek, hogy sokan már csak akkor mennek el a fogoroshoz, ha nagy a baj, és biztosan olyan is van, hogy "még neki áll feljebb", amikor sorra kell kihúzni a fogait, mert olyan állapotban vannak.

Namármost azt még egyszer tisztáznám, hogy ahol Én lakok az egy kisváros, és regionális szintű kórház van itt, nem is kicsi - elmondható, hogy elég fejlett város - és mégis ez megy; igen, tömnek szürke színű töméssel, még ha fúrcsa is.

2018. márc. 23. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!