Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nézessem meg másik fogorvossal...

Nézessem meg másik fogorvossal is?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne hogy fentről a 2ik fogammal kb 6 hónapja kínlódunk a fogorvosommal. Gyökérkezelés rengetegszer volt már de akármikor betömte ideiglenessel mindig nagyon megfájdult és 2-3 nap max 1 hét múlva mentem vissza mert fájt.

Végül megröntgenezte és arra jutott hogy nem lát sok reményt arra hogy ebből még lesz valami. Elmagyarázta elég ritka eset talán műtéttel helyre lehet hozni de ez is csak 50% hogy jó lesz.

Elég csúnya már és mivel sajnos első fogról van szó nem tudom mit tehetnék.. Keressek másik fogorvost vagy húzassam ki és akkor természetesen csináltatnák fogat.

Nem akarnák már vele sokat várni mert eléggé fáj megint hiába nincs már benne tömés.


2018. márc. 21. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Én elmennék másik fogorvoshoz, igen. Egy teljesen új fog macerás és drága, mindig igyekszem, hogy megmentsék, ami menthető. Volt már, hogy egy fogorvos ki akart húzni egy fogat, de nem hagytam, mert jó, erős gyökere volt, azóta is megvan, mert egy másik megcsinálta.

Nem normális, hogy újra és újra fáj, gyökérkezeltnél én arra gyanakodnék, hogy ugye nem a fog fáj, hisz az nem tud, hanem valami gyulladás van az ínyben. Innentől fogalmam sincs, mit lehet tenni, lehet, hogy pont emiatt mondta azt, amit, de egy rendes orvos erre rájön vavgy esetleg nem, de hogy sokszor gyökérkezeli és tömi... Mi ez? Egyszer gyökérkezeli, onnantól halott, semmi értelme többször.

2018. márc. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a többszöri gyökérkezelést úgy érti a kérdező, hogy elkezdte gyökérkezelni, rendszeresen átöblíti, de nem tudja lezárni, mert nem jön rendbe a fog.
2018. márc. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves első! Ha nem értesz a témához, akkor nagyon könnyen fennáll annak a veszélye, hogy félrevezeted a kérdezőt. Előfordul, nem is ritkán, hogy egy fogat újra kell gyökérkezelni, melynek számos oka lehet. Néhány példa: járulékos gyökércsatorna, amire adott fognál nem lehetett számítani, röntgenen nem látszódott és a kifúrt fogban sem, mert egy nyílásból ágazott ketté. Ez nem műhiba, ezt nem lehet észrevenni. Megoldás? Újra kell gyökérkezelni. Vagy: krónikus gyulladás a gyökér csúcsi részében (erre gondolhattál, mikor az ínyt írtad, de az tök más, az ínygyulladás vagy fogágybetegségnek nincs direkt köze a gyökérkezeléshez. Gyulladt íny miatt nem idegelnek ki fogat). Gyökérkezelés után sem múlik el. Mielőtt a műtéti megoldást választanák, illik azért újra megpróbálni a gyökérkezelést, hátha visszamaradt gyulladt, szuvas rész. A műtét pedig úgy gondolom ebben az esetben a rezekció lenne, ami a gyökér csúcsi részének eltávolítását jelenti, majd gyökérkezelik a fogat, csak épp fordítva, a “megcsonkított” gyökércsúcs felől. Ezt a technikát eleve már - sikertelenül - gyökérkezelt fogakon alkalmazzák, tehát itt egy újabb példa, hogy mikor lehet egy fogat újra gyökértömni.

Félreértés ne essék, én is azon a véleményen vagyok, hogy inkább kérjen ki másodvéleményt a kérdező, abból baj még nem született. Csak a körítés, amivel egyből elárultad, hogy olyan messze vagy a témától, mint Makó Jeruzsálemtől, amivel hiteltelenné is tetted magad. Persze nyilván értelmes ember fenntartásokkal kezeli az itteni válaszokat, de olvastam már itt hatalmas blödségeket, a kérdező meg nem győzte megköszönni a “hasznos” tanácsokat (mondjuk ehhez is ritka imbecillnek kell lenni).

2018. márc. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megnézetném mással is. Lejet suétáhazó a gyökere és bent van még valami amit.nem mitat a röntgen.
2018. márc. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!