Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szuvas tejfogat szoktak -e...

Szuvas tejfogat szoktak -e fúrni és tömni, ill. ugyanugy fáj-e, mint a maradandókezelése, vagy csak ecsetelik? Ózonnal kezelnek e tejfogat, ésha igen, mibe kerül?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, ha kicsi gyerekem első fogorvosi kezelési "élménye" kellemetlen legyen, nehogy negatívan meghatározza a későbbiekben a viszonyát a dologhoz.
2008. okt. 29. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Amikor én voltam gyerek, nekem kifúrták és betömték a lyukas tejfogamat (pedig általában kihúzni szokták), de nem fájt egyáltalán, mert ezekben még nincsenek olyan idegek, és nincs olyan mély gyökerük. De az az igazság, hogy mindenképp kezelni kell, akár fáj, akár nem, mert a maradandó fogak romlásához is vezethet egy elhanyagolt szuvas tejfog.
2008. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

igen, be is tömhetik.

nekem egy lukas tejfogamat kihúztak és nem nöt utánna´csont fog. még csíra sem volt alatta. a következönél a doki elküldött röngenre, mikor meglátták hogy azalatt(ez a másik oldalon ugyanott) nincs alatt a csíra. ezért betömte. tavaly 27 évesen húzták ki, mert már annyira felszívodott a gyökere hogy volt rajta alulrol egy lyuk. nem fáj, de félni tuti fog, ha bele gondolsz már ha torokfájás van és bele néznek a szájába is igen kellemetlen.

az hogy milyen élménye lesz az rajtad múlik, ha te pozitívan állsz hozzá ,akkor ha kellemetlen is akkor sem lesz´annyira rossz neki. ha a te szemedben érzi a félelmet, akkor visítani is fog még ha nem is fáj.

2008. okt. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Amikor én kicsi voltam, és volt egy lyukas tejfogam, kihúzták! Nem fájt, meg semmi.
2008. okt. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Ha tudják, betömik. Viszont az nem igaz, hogy nem fáj. De fájhat, azonban nem kötelező. A kislányomnak 3 éves kora óta (most 6 éves) kezelnek egy fogát, többször fúrták is, de nem fájt neki szerencsére. Viszont csak ideiglenes tömést tettek bele. Kihúzni csak akkor húzzák, ha nagyon muszáj.

Mielőtt elviszed a dokihoz, mondd el neki, hogy mi fog történni, és nem lesz gond. Az én lányom már önkéntes. :)

2008. okt. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Érzéstelenitik injekcióval?
2008. okt. 30. 00:25
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Legtöbbször nincs szükség érzéstelenítésre.

Az injekció sokkal kellemetlenebb lenne.

No meg utána könnyen megrágja a saját száját az ember.

2008. okt. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!