Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kihúznak egy első fogamat....

Ha kihúznak egy első fogamat. Hogyan lehet ideiglenesen pótolni? (majd később implantátum)

Figyelt kérdés
Szóval nem a szájpadlásra ragasztott protézisre gondolok. Van valami más módja, amivel a szomszédos fogakat nem kell károsítani? Mondjuk valami CSAK ragasztott híd? De mondjuk úgy, hogy azt le lehessen venni könnyen és könnyen feltenni (ha alatta ugye be akarják fúrni az ínyembe az implantot meg ezzel összefüggésben kezelgetnének)

#ideiglenes pótlás #ragasztott protézis
2018. ápr. 6. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A protkók teljesen jók esztétikailag, csak csőrözésnél ciki, ha éppen új partnered van. Biztos hogy implantátum kell? Nekem majdnem tövig lepusztult fogba tettek cirkoncsapot, arra koronát 5 éve jó. Elötte 10 évig onlay volt azon a fog 1/3-a.


[link]

2018. ápr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy eleve rövid a gyökér. Van rajta egy ciszta, és még egy korona is van fent (ami miatt az íny szintjéig kellett lecsiszolni régen)

Ha leszedik a koronát hogy gyökérkezeljenek, már eleve kilazulhat a fog a feszegetéstől. (a dokimnál nincs speciális korona "kulcs") Meg ha meg akarja tartani a fogat, akkor a felnyitott gyökérrel kell egy darabig mászkálni. Resecálni nem lehet, de fel kell nyitni szerintem az ínyt, hogy a gennyes tokot kikaparják, kiszedjék.

2018. ápr. 6. 14:01
 3/4 A kérdező kommentje:
Szóval lehet hogy egyszerűbb lenne kihúzni az egészet, cisztával együtt.
2018. ápr. 6. 14:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is onlay alatt a foggyökérben volt ciszta. Első fogorvos implantátumot akart kapásból, utána elmentem unokatesómhoz (nem akar elfogadni pénzt, azért csak "mentőakciókra" járok hozzá). Szépen kikezelte, elmondta, hogy az implantátum egyáltalán nem jobb, pl. még fokozottabban kell figyelni a szájápolásra, pusztítja az állkapocs csontszövetét a fém, 50 évesnél már nem baj, mert 30 évet kibír, utána meg már nem ciki a protkó.
2018. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!