Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sensodyne fogkrém miért...

Sensodyne fogkrém miért melegszik és miért marja pont a beteg fognyakat?

Figyelt kérdés

Először is, az ilyen válaszoktól kíméljetek, mint: "akkor ne használd", "kérdezd meg a fogorvosod".

Egyrészt, de, igen használni akarom, vagy valamit legalábbis szeretnék.

Kettő, hogy külön ezért nem fogok időpontot kérni fogászhoz, és foglalni mástól az időpontot, mert amúgy egészségesek a fogaim, nem kell mennem jelenleg. E-mailt viszont írtam neki, amire eddig nem válaszolt, 2 hete, ami azt jelenti, vagy ő sem tudja, vagy nem válaszol ilyen pitiáner kérdésekre.

Egyébként ez is csak egy agyonreklámozott termék, ő is csak azt tudhatja, amit a cég ügynöke kiadott neki anyagot, saját tapasztalat aligha van, de ha van az is csak 1 ember.

Én a ti véleményetekre vagyok kíváncsi, egyesével, mindenkire , mivel aggódom.


Használata közben melegszik az egész fogkrém és a fogsorom. Valamint csíp és mar azon a fognyakon ,ami miatt pont használnám.



2018. máj. 6. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem melegszik, pedig évek óta használom már. Talán keresd fel mégis a fogorvost, lehet van valami komolyabb gond kialalkulóban.
2018. máj. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem melegszik, csak feltölti a szabaddá vált dentintubulusokat - tulajdonképpen az addig érzékeny felületnek ad egy lezárást. A fogbél (ideg) ezt megérezheti, csökken benne a nyomás (kezdődő gyulladás) és emiatt érezheted melegnek. De például egy forró italt a fogaddal csak akkor éreznél meg, ha valóban be lenne gyulladva a fogbél (az ne tévesszen meg ha az ínyeddel/nyelveddel érzékeled).

Az érzékeny foggal együtt jár az ínygyulladás és a parodontitis (íny és a fogágy lehúzódása, tasak kialakulása). Maga a sensodyne fogkrém nincs hatással erre, a fogkefe viszont irritálhatja ezt az érzékeny területet. Puha sörtéjű, három hónapnál nem régebbi fogkefét kell használni és odafigyelni a megfelelő technikára (nem vízszintesen vagy az íny felé súroljuk, hanem körkörösen vagy az ínytől kifelé).

Ezen kívül az aktuális helyzet szemlevétele nélkül nem lehet érdemi tanácsot adni. A fogorvoshoz éppen ezért félévente/évente egyszer mindenképp el kell látogatni, hiszen csak ő tudja megállapítani hogy valóban egészségesek a fogaid, vagy van valami kezdődő probléma amire jobban oda kell figyelned.

2018. máj. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pont most jött rám a frász.

Most próbáltam először ki ezt a fogkrémet.

Irdatlanul fájt tőle két fogam, azt hittem, bepisilek.

Mindkettő fogam beteg sajnos, az egyik le van törve és szuvas rendesen, de mivel nem tud fogadni a fogorvos, megvettem ezt, hogy ne legyen érzékeny arra a kis időre.

Nagyon durva :D

2018. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!