Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet ez a folt a nyelvemen?

Mi lehet ez a folt a nyelvemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves sporotló fiú vagyok, napi szinten sportolok, vitaminokat fogyasztok, odafigyelek a táplálkozásomra stb... Észre vettem a nyelvemen egy vörös foltot bal oldalt pár napja. Ez a folt ott volt már 3 évvel ezelött is, nem emlékszem hogy azóta eltünt e vagy sem. Mások szerint nem volt ott,és most jött elő újra. Nem fáj, nem ég.. fölötte volt egy rossz fogam, ma kihúzták. Lehet az közrejátszott? Esetleg megégettem és nem figyeltem oda?


Sajnos utána olvastam.. és már temetem magam a nyelvrák miatt. Fogorvosoknál is voltam,nem mondtam nekik ezt de enm vettek semmit észre ellenőrzésnél sem.


Kép: [link]



2018. máj. 9. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell nyelvrákra gondolnod, az nem így néz ki :D hát így ránézésre sok minden lehet, írnám, hogy vas vagy B vitamin hiány, de írtad, hogy ezeket szeded, azért lehet nem ártana egy labor (az mondjuk sosem árt). Lehet térképnyelv is, habár az általában több ilyen jellegű elváltozást okoz és az esetek legnagyobb részében pusztán csak egy egyedi variáció, nincs vele semmi dolgod. Candida fertőzés is lehet, ha esetleg szedtél mostanában antibiotikumot.
2018. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! :D Márt otál kétségbe voltam esve..
2018. máj. 9. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!