Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtranszplantáció vagy...

Fogtranszplantáció vagy titániumcsavar az élőszövetbe (állkapocsba)? A transzplantáció saját szövetes eljárás, tehát biológiailag biztonságosabb, és nem utolsó szempont, hogy csak a fogorvos munkadíját kell megfizetni.

Figyelt kérdés

Anerikai fogorvosok elvesztett metszőfogak helyére kisőrlőt helyeznek autotranszplantációval ( [link] ), és kompozit segítségével megfelelően formázzák. Olcsóbb biztonságosabb, egészségesebb. Viszont nagyobb uzlet a titánium implantátum. Nem etikátlan ez egy kicsit, mit gondoltok? [link]


Betettem pár linket az eljárásról.



#egészség #pénz #üzlet #fogorvos #transzplantáció #gyártó #titán implantátum #modern megoldások #autotranszplantáció #titán műgyökér
2018. máj. 14. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a fogászat nem egzakt tudomány, ráadásul pont ez a kérdés nem is az egyszerűbbek közé tartozik. Ez így nagyon szépen hangzik, hogy a saját fogadat ültetik át, de akkor annak a fognak a helyére mit raksz? Vagy úgyis csak a social 6 a fontos, hogy hátul nincs min rágni, az nem lényeg? Nem beszélve a recipiens terület előkészítéséről. Implantátumnál könnyű, hiszen speciális előfúrókat alkalmaznak, amelyek pontosan akkorára készítik elő a csontfészket, amekkora implantátumot bele szeretne az orvos helyezni. Ezek egymással kompatibilis, ugyanattól a gyártótól származó műszerek. Saját fogadnál értelemszerűen ez a lehetőség nem áll fenn, minden fogad gyökere különböző méretű (hossz és átmérő), különböző alakú, ha teszem azt a szemfogad helyére kéne saját fogat beültetni, az problémás, mert nem nagyon van még egy olyan masszív, hosszú gyökerű fogad, mint a szemfog, az eredeti mélyedés és a fog közti részt pedig vmivel így ki kell tölteni. Általában csontpótló anyagokkal, vagy speciális membránokkal, aminek grammja drágább az aranynál (esetleg, ha alkalmas vagy, akkor saját csontoddal, de azt is nyerni kell vhonnan, lehet a szájsebész ehhez már nem is elegendő, következő szakember bevonása pedig tovább növeli a költségeket). És most csak néhány problémát vázoltam fel. TUdom, hogy laikusként ilyen egyszerűnek tűnik az egész, de azért komplikáltabb ez annál, minthogy 2 cikk alapján megvitasd, hogy milyen etikátlanok ezek a mai orvosok.

Egyébként egyik barátomnál is felmerült a fogtranszplantáció lehetősége, neki ráadásul csak anyagdíjat kellett így is úgyis kifizetni, mert közeli rokona az orvosnak, végül mégis az implantátum lett nála a megoldás (holott ráadásul egy amúgy funkcióban nem lévő bölcsességfogat kellett volna az első rágófog helyére berakni, aminek méretben és alakjában több köze volt, mint mondjuk általában egy kisőrlőnek a metszőfoghoz). Még egyszer hangsúlyozom úgy, hogy az orvos nem kapta meg az orvosi díját, tehát aztán ha vkinek, neki igazán mindegy lett volna, hogy mit rak be.

2018. máj. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Logikus koherens felkészült magyarázat, bárkinek elég, aki nem élt át implantátum kálváriát. Implantátum esetében ugyanúgy szükség van csontpótlásra, arany áron. Ami nevetséges az egészben, h marhalábszár csontot ültetnek be arany áron! És amikor vége van az egész fájdalommal teli méregdrága kálváriának, kiderül h az implantátum kilökődik. Én az állásomat veszítettem el a végén, ebből fakadó idegösszeroppanás miatt, ellenben a fogorvosom gazdagodott. Persze tudom h erre is van magyarázatod. Egy fogorvosnak mindenféle helyzetre, ami csak lehetséges a rendelőjében logikailag jól felépített, frappáns magyarázata van. Mi miért történik, mi miért nem sikerült. Erre fel lehet készülni. Nagyon sok ismerősöm van hajmeresztő fogorvosi történetekkel, és érdekes módon az elején mindegyik jó ötletnek tűnt. És tisztelet a kivételnek, biztos vannak olyan fogorvosok, akik a szakmájukban elhivatottságot, kihívást látnak, és nem csak jól kereső szakmát.


https://www.youtube.com/watch?v=FI8SJ89kdrU


A belinkelt videón egy zökkenőmentes transzplantáció látható, persze tudom, hogy egy-két videó meg cikk az semmi. Lényeges, hogy ne a szemünknek higgyünk, hanem a fogorvosunknak. Az én fogorvosom konkrétan megmondta, hogy "nem kell ilyen videókat nézni."


Amit leírtam, természetesen nem kinyilatkoztatás, tudok olyan embert is, aki vígan elvan a beultetett titángyökérrel, meg sem érzi, viszont nem elhanyagolható azoknak a száma, akiknek ez a megoldás nem kompatibilis a szervezetével. Hiába tartja be az összes higiéniai előírást, és kontrollt. Nem beszélve arról, hogy ha nem húzott fog helyére kerül az implantátum, hanem már gyógyult, visszahúzódott állkapocscsontba, akkor egy hosszadalmas, fájdalmas procedúráról beszélünk, ha ezt át kell élni, akkor már inkább választanám az autotranszplantációt, ahol a saját anyag miatt sokkal kisebb a kilökődés veszélye.

2018. máj. 15. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!