Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökércsúcs rezekció során...

Gyökércsúcs rezekció során már ultracainnal történik az érzéstelenítés? Ugye nem annyira brutális a beavatkozás mint amilyennek tünik?

Figyelt kérdés
Nem titok ..mint sok embernek ,nekem is nagy fóbia a fogorvos...szájsebészet meg főleg :-( .. Sajnos egy gyökércsúcsnál kialakult gyulladás miatt vált szükségessé ez a beavatkozás .

#érzéstelenítés #gyökércsúcs reezekció
2018. máj. 23. 07:08
 1/10 anonim ***** válasza:

A fene tudja mivel érzéstelenítenek, de fájni nem fáj.

Inkább leginkább nem szereti az ember ha a fejében kotorásznak, kopácsolnak.

Simán kibírható, de persze tart tőle az ember.

2018. máj. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezek szerint neked is volt "szerencséd" ilyen kisműtéthez? Németországban élek ..tegnap kaptam meg a fogorvostól az "ítéletet" ,pénteken kell mennem a szájsebészetre megbeszélni mikor lesz a beavatkozás . Bízom ,vagyis reménykedem benne ,hogy jó irányba fogok csalódni ha túl leszek rajta .. Felnőtt nő létemre cidrizek rendesen :D .
2018. máj. 23. 07:40
 3/10 Contefleur ***** válasza:
Szia. Nem tudom, hogy ott, ahová te mész ott mivel érzéstelenítenek. Lidocain a legnépszerűbb, de például mi ultracainnal érzéstelenítünk. Orvosa válogatja. Egyáltalén nem olyan borzalmas mint amilyennek tűnik. Nem kell aggódni :)
2018. máj. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én nem cidriztem, azt se tudtam, mi az.

Aztán megtudtam...

A doktornőnek arany keze volt, persze ettől még nem volt élményfaktorom.

De mondom: fájni nem fog, a tudat volt rosszabb.

2018. máj. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-) ! Hát ezen túl kell esnem belátom ..a beavatkozás után tudom ,hogy lesznek kellemetlenségek az nem is zavar ,a műtét közbe ne szenvedjek az a lényeg ;-) .Majd jelentkezem .. ;-)
2018. máj. 24. 07:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, mivel "érzéstelenítettek", de a halàlomat kívántam közben...
2018. máj. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok..

Nem akartam frászt hozni Rád, de amikor vésik az ember állkapcsát, hát azt nem kívánom senkinek.

Tulajdonképpen nem fáj (ebben igazat írtam), de a tudat, hogy a fejedben matatnak, kopácsolnak, na az nem volt kellemes.

2018. máj. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Bevallom .. csodálkozom . Nektek mikor volt ez a beavatkozás ? Azt momdták manapság csontfúróval történik már ..nem vésővel csinálnak csont ablakot az állkapocs csonton .

Egyébként nekem jövő héten lesz ez a dolog ...

2018. jún. 2. 06:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 20 éve..

Vésték, na az nem tetszett finoman szólva, de ismétlem, nem fájt.

Tulajdonképpen utána sem volt semmiféle problémám, sem az étkezéssel, sem magával a sebgyógyulással.

2018. jún. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok ! Nos túlestem a dolgon tegnap délután ,és azt kell mondjam tényleg nem volt olyan borzalmas mint előtte gondoltam .;-) Az érzéstelenites szuper volt ,már az injekciók sem okoztak kellemetlenséget.Fájdalom mentes volt a műtét teljes mértékben .;-) Az utólagos fájdalom is elviselhető ..az arcom sem lufi ..még .
2018. jún. 8. 01:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!